GeriMakyaj Makyajlarda 90'lar Rüzgarı Esiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyajlarda 90'lar Rüzgarı Esiyor

Makyajlarda 90'lar Rüzgarı Esiyor

"2018-2019 sonbahar/kış modasına damgasını vuran 90’lar stili, makyaj dünyasını da etkisi altına aldı. Makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, 90’lar rüzgarını takip etmek ve bu tarzı tamamlamak için nasıl makyaj yapmanız gerektiğini anlattı"

Öncelikle, aşırı aydınlatıcı kullanmaya bir süre ara vermeli, parlak yerine daha mat, duru ve kadifemsi bir ten makyajı tercih etmelisiniz. Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklarla vedalaşıp, bronz ve kahve tonlarda allıklar edinmelisiniz. Özellikle dönemin grunge/rocker tarzı olarak öne çıkan dramatik koyu gözlerin koyu dudaklarla birlikte kullanıldığı makyajlarda cildi mümkün olduğu kadar renksiz ve solgun tutmalısınız.

TOPRAK TONLAR ÖNE ÇIKIYOR

Gözlerde; toprak tonlarının ağırlıklı olduğu mat dokulu farlar öne çıkıyor. Smokey göz makyajı da çok kullanılıyor. Mümkün olduğunca az renk kullanarak yapılan smokey makyajlar tercih edilirken, buğulu bir bakış elde etmek için, keskin eyeliner ve yoğun kirpik yerine, yumuşak geçişlerle dumanlı bir etki yaratabilirsiniz.

Makyajlarda 90lar Rüzgarı Esiyor

Koyu göz makyajının yanı sıra, hiç far sürmeden gözleri siyah kalemle çerçeveleyerek sadece rimel sürebilir, hatta geceden kalmış ve dağılmış bir etki yaratmak için daha yumuşak dokulu kajal kalemler kullanılabilirsiniz. Bu arada göz içine siyah kalem sürmeyi sevenlere de müjdeler olsun! 90’ların pırıltılı, sim ve glitter kullanılan makyajları, muntazam yapılmış bir makyaja eşlik etmek yerine günümüze deneysel yorumlarla geri geldi.

BUZLU MAVİ GÖZ TRENDİ CANLANIYOR

Mavi rengi makyajda kullanmayı sevenlere de bir müjdem var; 90’ların unutulmaz buzlu mavi göz makyajı bu sezonun trendlerinde yerini aldı. Aynı zamanda nude bir göz makyajı yapıp mavi göz kalemi kullanarak da gözünüzü renklendirebilirsiniz. Kaşlar; 90’ların çizgi gibi incecik haline dönecekmiş gibi görünmüyor ama dağınık, doğal görünümüne ek olarak biraz dokulu ve yoğun kaş uygulaması dönemin makyajını destekliyor.

Makyajlarda 90lar Rüzgarı Esiyor

DUDAK KALEMLERİ SAHNEDE

Gelelim dudaklara... 90’ların dudak makyajı, en önemli mevzulardan biridir; nude rujların etrafına kahve rengi kalemlerle çerçeve yapıldığı bir dönemdir. Neyse ki o şekilde geri gelmedi ama yine de belirgin dudak kalemlerinin tekrar sahneye çıktığını söyleyebilirim, daha yumuşak geçişler yaparak ombre tarzı dudaklar hayatımıza girdi, tabii ki kahve tonları, bordo ve vişne renkleri o döneme damgasını vuran diğer ruj renkleridir.

False