GeriMakyaj Makyaj'da 60'lı yıllar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj'da 60'lı yıllar

"Güzeliğine önem veren hanımlar dikkat! Bu yılın makyaj modası belli oldu. Kıyafetlerde olduğu gibi makyajda da seksilik ve geçmiş yıllar ön planda olacak..."

Kırmızı dudaklar

Bu yılın makyaj modasında kırmızı dudaklar ön planda olacak. Ruj seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise kırmızının parlaklığı ve canlılığı olacak. Daha dolgun dudaklara sahip olmanız için yapmanız gereken ise dudaklarınıza fondöten sürmeniz olacak daha sonra da kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz. Anlayacağınız 60'lı yıllara kırmızı dudaklarla geri dönüyoruz.

Eyeliner

Kıyafetlerde olduğu gibi geçmiş bizi makyajda da yalnız bırakmıyor ve eyeliner geri dönüyor. Göz makyajında önemli bir unsur olacak olan eyeliner'dan önce siyah kalem yardımıyla gözlerinizi belirginleştirmeniz gerekiyor. Bu yılın makyajında eyeliner sadece siyah olmaktan çıkıyor ve başka renklerde de kullanılabiliyor.

Kaşlar

Kalın kaşlar bu sene moda. Kaşları kahverengi kalemle belirginleştirmek ise hala moda olmaya devam ediyor. Kaş şekillerine gelince; kaşlar ortadan kalınken uçlara doğru inceliyor.

Göz makyajı

Bu kış oldukça renkli geçeceğe benziyor. Mavi, yeşil, sarı gibi renklerin kullanıldığı göz makyajları çok moda. Bu renkli farların yanında kullanılacak eyeliner ve maskara da sizi oldukça seksi gösterecektir.