GeriMakyaj Makyaj Hileleri İle Çekicilik Kazanın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj Hileleri İle Çekicilik Kazanın

"Güzel ve çekici bir görünüm mü kazanmak istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken birkaç küçük işlem var. Göreceksiniz ki sonuç harika olacak. İşte size çekicilik kazandıracak makyaj hilelerinin püf noktaları..."

Uygun fondöten ve pudra nasıl seçilmeli?

Fondöten ve pudra satın alırken bu ürünleri boğazınızda veya kolunuzun alt kısmında denemelisiniz. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız kendi ten renginizden bir ton açık olan ürünü seçin.

Yüzünüze renk katmak içinse cildinizden bir ton daha koyu olan bir ürünü tercih edin. Daha koyu bir tene sahip olmak için kendi teninizden bir ton daha koyu ve içinde kırmızı tonlarının bulunduğu bir ürün seçin.

Fondöten veya pudra, gözeneklerin tıkanmasına neden olur mu?

Günümüzde üretilen ve makyajın temelini oluşturan fondöten ve pudra gibi ürünler hafif bir ağ gibi cildi örter nefes almasına izin verir. Bundan dolayı zarar vermek bir yana, cildi dış etkilere karşı koruma görevini de üstlenirler.

İnce dudakları makyajla kalınlaştırmak mümkün mü?

Dudaklarınız ince ise ve bu durumdan hoşnut değilseniz küçük bir makyaj hilesini uygulayarak bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Biraz daha koyu bir dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafına -dış kenarlarına- bir çerçeve çizin.

Çerçeveyi bir dudak fırçası ile dudaklarınızın iç kısmına doğru dağıtın. Son olarak dudaklarınıza renksiz bir ruj sürün.

Göz kalemi sürmenin pratik bir yolu var mı?

Kadınların belki de en çok zorlandıkları makyaj türlerinden biridir göz makyajı. Özellikle gözlere kalem çekmek çoğu zaman kabiliyet isteyen bir iş olarak görülür. Oysa göz kalemi sürmenin de pratik bir yolu var ve uygulamak kabiliyet gerektirmiyor.

Öncelikle kullanacağınız göz kaleminin ucunu elinizde hafifçe ısıtın. Böylece kalemi daha rahat uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizin dip kısmına yani kalemi süreceğiniz bölgeyi önce minik noktalarla belirleyin. Ardından noktaları birleştirin.