GeriMakyaj Makyaj : Chroming Tekniği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj : Chroming Tekniği

Makyaj : Chroming Tekniği

"İlk olarak Gigi Hadid’de gördüğümüz Chroming Tekniği yani ıslak görünümlü makyaj, Strobing Tekniği’nin yerini alacak gibi gözüküyor."

Neredeyse her hafta bir yenisi çıkan makyaj trendlerinin bir tanesiyle daha karşı karşıyayız. Kim Kardashian makyajı olarak ortaya çıkan kontür tekniğini bilmeyenimiz yoktur. Ardından Strobing Tekniği yani ıslak görünümlü makyaj çıktı ve hepimiz bir anda ömürlük aydınlatıcı stoğumuzu yaptık. Ancak şimdi yepyeni bir makyaj tekniğimiz var; “Chroming Tekniği

Makyaj : Chroming Tekniği
Gigi Hadid’in başlattığı Chroming yönetimi, Strobing Tekniğine çok benziyor. Tek farkı aydınlatıcı ile yüze verilen nemli ve parlak görünüm, Chroming Tekniği'nde rujla veriliyor. Evet yanlış okumadınız, rujumuzu bu makyaj trendiyle artık yüzümüze de uygulamaya başlıyoruz!

Chroming Tekniği’ndeki amaç yüzün belli yerlerini aydınlatarak cilde daha sağlıklı, parlak ve nemli bir görünüm vermek. Aynı Strobing Tekniği’nde olduğu gibi ama daha az malzemeyle!

Peki Nedir Bu Gerekli Malzemeler?

Sosyal medyada bir anda patlayan Chroming Tekniği’ni uygulamak için yüz renginize uyacağını düşündüğünüz nude tonlarındaki rujlarınızı kullanabilirsiniz. Açık pembeler, şeftali tonları ve koyu olmayan kahve rujlar makyaj için uygun olacaktır. Tabii, parlak ve metalik renkteki rujları da dilerseniz kullanabilirsiniz.

Makyaj : Chroming Tekniği

Ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, rujunuz mutlaka kremsi bir yapıda olmalı. Kremsi rujlar makyajın yüze daha rahat uygulanmasını sağlayacak. Ayrıca kuru ciltli olsanız bile rujun kremsi yapısı size sağlıklı ve parlak bir cilt görüntüsü verecek.

Nasıl Uygulanır?

Makyaj : Chroming Tekniği

Yüzümüze uygun renkteki ruju seçtikten sonra bu ruju, aydınlatıcıyı sürdüğümüz yerlere uyguluyoruz. Yani yüzümüzün yüksek noktaları olan kaş altlarına, elmacık kemiklerimizin üstüne, burnumuzun ucuna, alnımızın tepe noktalarına, çenemizin ve dudaklarımızın üstüne uygulamamız gerekiyor. Yalnız bu uygulamayı nemlendirilmiş bir süngerle yapıyoruz. Ruju iyice yedirdikten sonra, makyajın daha belirgin olmasını istiyorsanız allıkla destekleyebilirsiniz. Ancak allığınızın mat olmasına dikkat edin.

Makyaj : Chroming Tekniği

Ve işte makyajınız tamam!