GeriMakyaj Makyaj çantanızın vazgeçilmezi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj çantanızın vazgeçilmezi

"Her kuşaktan kadının vazgeçilmez ürünü kırmızı ruj, poüleritesini hiç yitirmeden kullanılmaya devam ediyor."

Modanın değişmesiyle birlikte, her yıl makyajda da moda olan renkler ve stiller değişiyior. Bazen sade makyaj moda olurken, bazen iddialı renkler ve karışık stiller ortaya çıkıyor. Fakat bütün bu değişimin ortasında yıllardır koltuğunu kimseye kaptırmayan bir renk, ve bir ürün var: Kırmızı ruj.

Kırmızı ruj bu yıl da kalsikler arasına girmeyi başardı. Reklamlarda, panolarda sık sık karşımıza çıkıyor. Adeta dişiliğin sembolu haline gelen bu ruju herkadın hayatının bir yerinde kullanmıştır. Eğer siz kullanmadıysanız, hala vaktiniz var... Peki kırmızı ruju nasıl uygulamalıyız? Hangi tonları bizim cilt rengimize uygundur?

İşin sırrı cilt renginizdedir. Daha soluk bir ciltte kırmızı ruj daha çarpıcı duracaktır. Göz makyajınızda ve allık renginiz daha sade olmalıdır. Aksi takdirde palyaço gibi görünebilirsiniz.

İşte size bir ipucu: Eyeliner uygulamayın. Bir kat maskara uygulayın. Pudra ve hafif renkte bir allık kullanın. Ruj uygulamadan önce mutlaka dudak kalemi kullanın.

Cilt renginize uygun bir renk seçin. Eğer cilt tonunuzda pembelik varsa erik tonlarında bir ruj; cilt tonunuzda sarı tonlar varsa kahve bazlı daha sıcak kırmızı tonlar tercih etmelisiniz.