GeriMakyaj Makyaj Artistlerinden Öneriler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj Artistlerinden Öneriler!

Makyaj Artistlerinden Öneriler!

"Ünlü makyaj uzmanları, her zaman uyguladıkları ve memnun kaldıkları taktikleri sizlerle paylaşıyor..."

1. Renkli nemlendirici sürün

"Cildiniz bronzken asla fondöten kullanmayın çünkü bu doğallığı öldürür. Onun yerine bronzluğu ön plana çıkaracak renkli bir nemlendiriciyi tercih edin."

Makyaj artisti Bobbi Brown

Makyajınızı temizleyin

"Makyaj temizleyiciniz bittiyse evdeki malzemelerden yararlanabilirsiniz. 500 gr. sütün içine, bir tane yeşil elma rendeleyip süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz sıvının içine bir çorba kaşığı badem yağı ekleyin, işte yeni makyaj temizleyiciniz!"

—Makyaj artisti Suna Tensi

Kaşlarınızı boyayın

"Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız, küllü tonlarda bir kaş farı ile boşlukları doldurun."

—Makyaj artisti Jillian DempseyMakyaj Artistlerinden Öneriler2. Maskaranız bulaşmasın

"Yeni aldığınız, maskara çok likit olduğu için kirpiklerinizde topaklanma yapabilir ve bulaşabilir. Aldığınız maskarayı bir iki saat açık bırakın. Biraz kuruyunca istediğiniz sonucu almanız daha kolay olacaktır."

—Makyaj artisti Ali Rıza Özdemir

Kirpik dökülmesini önlemek için

"Bir tatlı kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı da lanolini karıştırın. Benmari usulü eritin. Bu karışımı, pamuklu çubuk yardımıyla, gözünüze kaçırmadan kaş ve kirpiklerinize uygulayın."

—Makyaj artisti Suna Tensi

3. Eyeliner çekerken

"Eyeliner sürmenin en kolay yolu, ince bir eyeliner fırçasından yararlanmak. Önce fondöten ile kuyruğunun bitmesini istediğiniz yere kadar düzgün bir çizgi çekin. Sonra, bu çizgiyi takip ederek eyeliner'ı uygulayın."

—Makyaj artisti Nur Toktay
Makyaj Artistlerinden ÖnerilerKirpiklerinizi gürleştirin

"Takma kirpikler çoğu zaman yapay bir görünüme neden olur. Eğer gür kirpiklere sahip olmak İstiyorsanız, alt kirpiklere takılan takma kirpiği üst kirpiklerinize takın. Az ve kısa oldukları için kirpiklerinizi daha tok göstereceklerdir."

—Makyaj artisti Hakan Kültür

Dudak kalemi uygulayın

"Dudak kalemi bilinenin aksine ruj sürmeden önce değil, sonra uygulandığında daha doğal duracaktır."

—Makyaj artisti Bobbi Brown
Makyaj Artistlerinden Öneriler4. Dolgun dudaklar için

"İnce dudakları daha dolgun göstermenin bir yolu, rujunuzu sürdükten sonra dudağınızın tam üstüne aydınlatıcı bir pudrayı hafitçe dokundurmak."

—Makyaj artisti Georgie Billington

Göz makyajınızı geceye uyarlayın

"Gündüz için dumanlı gözler yaratmak istiyorsanız The Body Shop'un dörtlü far paletinden seçtiğiniz rengi kuru bir far fırçasıyla uygulayın. Bu doğal görünümü biraz daha seksileştirmek için ise nemli bir far fırçası kullanarak başka bir rengi göz kapağınıza sürün ve dağıtın."

—Makyaj artisti Chase Aston

Dumanlı göz makyajı için

"Koyu renk bir göz kalemini kalın bir şekilde göz kapağınıza ve alt kirpik diplerinize sürün. Kulak temizleme çubuğu ile hafifçe dağıtın."

—Makyaj artisti Nur Toktay