GeriModa Trendleri LİV, Teşvikiye'ye yepyeni bir soluk getirdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LİV, Teşvikiye'ye yepyeni bir soluk getirdi!

"Ekim 2002'de Teşvikiye'de açılan LİV, kısa sürede farklı konsepti ve ürünleri ile beğeni topladı. Her türlü iç ve dış giyimin yanısıra eldiven, eşarp, şal, şapka ve değişik aksesuvarlara uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip."


LİV, modaseverlerin Alman Roeckl ve Lembert, İtalyan Roberto Cavalli ve Avrupalı genç tasarımcıların sıradışı ve sofistike ürünlerine tek bir noktadan ulaşmasını sağlıyor.

Teşvikiye Şakayık Sokak (Ihlamur Yolu) No:45/1-1'de açılan Liv, kendine güvenen, özen gösteren ve hayatını farklı ürünlerle renklendirmek isteyen kadınların tercih ettiği bir mağaza olarak dikkat çekiyor.

Liv'in kurucusu Aleyna Kaymaz, çıkış noktalarını Liv'in anlamından gelen "güneş ve güneşin doğuşu"ndaki sıcaklık olarak nitelendiriyor. Güneşin hayatımıza getirdiği enerjiyi müşterilerimiz ile paylaşmak istedik, kendini farklı kılmak ve şehrin kalabalığında kaybolmak istemeyenlerin birbirinden özenle seçilmiş parçalara ulaşacakları bir konsept yaratmak temel felsefemizdi.

Liv, kadın iç giyiminde İtalyanların dünyaca ünlü markası Roberto Cavalli ile çalışıyor. Cavalli'nin orijinal desenlerine olduğu kadar farklı ürünlerine de yer veriliyor. Yaz aylarında iç giyimin yanısıra Cavalli plaj koleksiyonu da ürün yelpazesinde yer alacak.

Liv, kış aylarında herkesin ihtiyaç duyduğu aksesuvarları ünlü Alman markası Roeckl ile müşterilerine sunuyor. Birinci kalite kuzu derisi el yapımı eldivenler ile yün, angora, kaşmir ve kadife eldiven seçenekleri bu sezona damgasını vuracak.
Roeckl'in tüm Avrupa'da beğeni kazanan şal ve paşminaları ipek karışımlı yün ve kaşmir alternatiflere sahip. Özel üretilen iplikleriyle İtalya'da tasarlanıp hazırlanan ipek eşarplar da bu kış bayanlarımıza eşsiz bir zarafet sağlayacak.

Liv'in Teşvikiye'ye getirdiği diğer bir marka Alman Lembert. Tamamıyla el yapımı şapkaları hiçbir zaman modası geçmeyecek klasik modelleriyle olduğu kadar, trendi yakalayan özel renk ve modelleriyle de Liv'de yerini alıyor.

Liv, kış koleksiyonunu sıradışı tasarım ve desenlerdeki şemsiyeleri ve etnik esintiler taşıyan takı ve aksesuvarları ile tamamlıyor.

LEMBERT

1861 yılından beri Augsburg'da yerleşik olan ve her tür şapka üretimi yapan geleneksel aile şirketi, halen beşinci nesilden Christian Lembert tarafından eşi Bayan Heide ve kızı Birgid'in desteğiyle yönetilmektedir.
Şirketin kurucuları Kaspar ve Raimund Lembert kardeşler 1861 yılında K&R Lembert firmasını kurmadan önce Augsburg'da iplikçilik mesleğini öğrenmişlerdi. 1868'de ise şapka imalatına başlamak için bir arsa satın almışlardır. Haunstetterstrasse no. 49 adresindeki arsa üzerinde kurulan fabrika bugüne kadar aynı yerde bulunmakta olup çeşitli model ve kalitelerde yün, kıl, çuha, fötr ve hasır mamullerinden şapkalar üretilmektedir.

1939 yılında ek olarak kadın şapkalarının üretiminede geçilmiştir.Günümüzde tasarımları Bayan Heide Lembert'e ait koleksiyonlar hazırlanmaktadır. Sipariş üzerine üretilebilen tek modeller olduğu gibi çizimler, fotoğraflar veya resimlere göre verilen şapka siparişleri de yerine getirilmektedir.

Roeckl Handschuhe GmbH & Co.

Merkezi Almanya'nın Münih şehrinde bulunan Roeckl Firması, perakende eldiven satışında lider olup konusunda uzmandır. 160 yıl önce Jakob Roeckl tarafından kurulan şirket şimdi beşinci ve altıncı nesili teşkil eden şirket sahibi ve şirket müdürü Stefan Roeckl, Annette Roeckl ve Stefan Roeckl jr. tarafından yönetilmektedir.
El emeğiyle üretim yapan küçük bir işletme olarak işe başlayan şirket şu anda Almanya'nın başlıca şehirlerinde ve Avusturya'nin başkenti olan Viyana'da sahip olduğu 23 dükkan ile kendi branşında Avrupa lideri konumundadır. Üretim yelpazesinde ağırlıklı olarak kadın ve erkek eldivenleri bulunurken programını genişleten şirket uzun zamandır programına spor eldiven üretimini de katmıştır.

Roeckl markası, üstün malzeme kalitesi, ince işçilik ve modern tasarımı simgelemektedir.
Ürünler tüm Avrupa ülkelerine, ABD, Güney Afrika ve Avustralya'ya ihraç edilmektedir.