GeriKişisel Bakım Kusursuz güzellik için botoks diyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kusursuz güzellik için botoks diyeti

Kusursuz güzellik için botoks diyeti

"Ünlü Dermatolog Dr. Jeannette Graf, yaşlanmayı hızlandıran asitli besinlerden uzak durmamız gerektiğini belirterek, alkalin içeren besinlerin gençleşmeyi hızlandırdığını söylüyor..."

Günümüzde işlenmiş besinlerin ve yoğun iş temposu nedeniyle kafeinli içeceklerin tüketiminin artmasıyla, vücudumuz daha fazla asit üretmeye başladı. Özellikle kahve, alkollü ve gazlı içeceklerde, hayvansal proteinlerde, arıtılmış şekerlerde bulunan yüksek asit miktarı cildin sarkmasına, kurumasına, matlaşmasına ve kırışıklarının meydana gelmesine neden oluyor. Bu yüzden doğru beslenmediğimiz sürece ne kadar botoks yaptırırsak yaptıralım ya da istediğimiz kadar anti-aging(yaşlanma karşıtı) ürün kullanalım hiçbir zaman istediğimiz sonucu elde etmemiz mümkün değil.Kusursuz güzellik için botoks diyetiTükettiğimiz besinlerle anti-aging olgusu arasındaki bağı keşfeden Jeanette Graf; asitli yiyeceklerin de en az güneş ışınları ve sigara kadar olumsuz etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Bu nedenle botoks uyguladığı hastalarına ışıltılı bir cilde sahip olmaları için özel bir diyet listesi de tavsiye ediyor. Graf; her öğün tüketilen besinlerin dörtte üçünün alkalin içermesine dikkat etmemiz gerektiğinin de vurguluyor; önerdiği botoks diyetini uygulamak ise oldukça kolay. Bunun için öncelikle yaşlanmayı geciktiren, yumuşak bir ten vaat eden güçlü alkalinlerle; yaşlanmayı hızlandıran ve uzak durmanız gereken asitli besinlerin hangileri olduğunu iyi bilmeniz gerekiyor. Graf asitli besinlerden tamamen uzaklaşmak yerine, doğru oranda tüketmeniz gerektiğinin de altını çiziyor. Size önerimiz botoks yaptırmasanız dahi, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için botoks diyetini denemeniz.

Doğru besleniyor musunuz?Aşağıdaki maddelere 'evet' ya da 'hayır' diye cevap verin.

* Cildim çok solgun görünüyor.
* Kendimi yorgun ve zayıf hissediyorum.
* Şişliklere karşı meyilliyim.
* Yüzüm çok kolay soyuluyor.Kusursuz güzellik için botoks diyeti
* Cildimde kızarıklıklar meydana geliyor.
* Cildim çok kuru...
* Kimi zaman cilt alerjisi ile karşı karşıya kalıyorum.
* Sık sık başım ağrıyor.
* Soğuk algınlığına karşı zayıfım.

SONUÇ: Eğer yukarıdaki maddelerin beş ya da fazlasına 'evet' cevabı verdiyseniz, fazla asitli besin tüketiyorsunuz demektir.

Yaşlanmayı hızlandıran asitli besinleri tüketmeyin! İşte onlardan birkaçı!

Kahve: Kafein; laksatif etkisi nedeniyle sindirime iyi gelse de, diğer yandan aşırı asit üreterek mideye zarar veriyor. Mide rahatsızlıkları ise tenin matlığını ve ışıltısını kaybetmesine neden oluyor. Dr. Jeannette Graf işte bu nedenle günde iki bardak kahveden fazla tüketilmemesini ve mümkünse organik kahve ya da double espresso tercih edilmesini öneriyor. Kusursuz güzellik için botoks diyetiŞeker: Cilt elastikiyetini azalttığı gibi proteinlerin de yok olmasına neden olan şekerden mümkün olduğunca uzak durun.

Alkol: Günde iki kadeh alkollü içki içebilirsiniz, ancak sonrasında soğuk ya da sıcak limonlu su içmeye özen gösterin. Böylece alkol vücudunuza dağılmadan, alkalin ile etkisini azaltabilirsiniz.

Gazlı içecekler: Bir kutu Cola içerisinde çeşitli asitler üreten içeriklerle birlikte, 50 mg. fosforik asit de bulunduruyor. Fosfor ne yazık ki kalsiyum deposu besinlerin yapıcı etkisini yok ediyor. Bu nedenle ciltte lekeler meydana gelirken, kemiklerde ise erime gözleniyor.Kusursuz güzellik için botoks diyetiİşlenmiş karbonhidrat: İşlenmiş karbonhidratlı besinler ihtiva eden bir beslenme alışkanlığınız varsa, kan şekeriniz sık sık artabilir ve ishal şikâyeti ile doktora başvurabilirsiniz ki her iki rahatsızlık da cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

False