GeriModa Trendleri Kumaşların divası: Tafta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kumaşların divası: Tafta

"Tafta... İhtişamın, ışığın, yansımanın, kumaşın derinden gelen sesi. Tüm kumaş çeşitleri içinde parlaklığı ve canlılığı bir varlığa dönüşen ve adeta bir kadın gibi kimi zaman romantik, kimi zaman ateşli bir tavırla hayatımıza giren tafta. Ülkemizin en önemli kumaş üreticilerinden Persan Home Studio'nun 2003 koleksiyonundaki en belirgin kartelalardan biri olan tafta serisi, çeşitliliği ve görkemi ile kumaş dünyasındaki yerini bir kez daha belirginleştiriyor."

Tafta için kumaşların divası derler. Tıpkı bir diva gibi, asla yeri değiştirilemez, ortaya çıktığında diğer seçenekleri unutturacak kadar değerlidir, dokunduğunuzda temas ettiğinzi serinliği, hatta sertliği mağrurluğundan gelir. Ancak bir mücevher gibi değerli olduğu için her zaman en önemli yerlerde ve zamanlarda kullanılır. Onun avant-garde tarzı ve iddiası öyle güçlüdür ki, nefti tonların sessizliklerini bozmasını, ateş renklerinin ise yangına dönüşmesini sağlar adeta. Tafta, asil bir kadın gibidir.

Kumaş dendiği zaman ilk akla gelen mağazalardan biri olan ve farklı kategorilerde yüzlerce renk ve desen seçeneğine sahip olan Persan Home Studio 2003 Koleksiyonu'nun önemli bir bölümünü, yarattığı etkilerle her tarzı canlandıran taftaya oldukça geniş yer ayırmış. Koleksiyonda, klasiğin asaletinden, modernin zarafetine kadar tüm farklı tarzlara hitap edebilecek bir tafta bulmak mümkün.

Duyularımıza hitap eden ve bulunduğu ortamı yumuşatan kumaşlar içinde oldukça özel bir yere sahip olan tafta denildiği zaman akla ilk önce görsel çekicilik geliyor; dokunulduğunda hissedilen asalet ve güçlü renkler ve sofistike desenler de. Işık üzerine vurduğunda değişen ışıltılı rengi ile taftanın ihtişamının sırrı, dokumasından kullanılan klasik teknikte gizli. Taftada iki farklı renkte iplik dokunuyor ve böylece ışığa göre değişen etki yaratılıyor. İpliklerin yakın dokunması ise gücünü ve karakteristik sesini veriyor. Bir zamanlar sadece ipekten yapılan tafta için bugün yüksek kaliteli sentetik elyaf/lifler de kullanılmakta. Tafta ile kombinde tercih edilen ve çok hoş yetkiler yaratan organze kumaşlar da, sınırsız çeşitle 2003 Persan Home Studio koleksiyonunda yer alıyor.

Tüm stillere hitap edebilmenin ayrıcalığına sahip olan Persan Home Studio'nun neon renklerden, klasik renklere uzanan tafta koleksiyonu içinde kumaş seçerken karar vermek zorlanmamak içten değil...

Persan Home Studio, Halaskargazi Cad., Hidayet Sok., 4/2, Harbiye
Tel: 0212 232 15 41