GeriKişisel Bakım Koltuk altı kararmaları için
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koltuk altı kararmaları için

Koltuk altı kararmaları için

"Birçok bayanın ortak sorunu koltuk altı kararmalarını önlemek için, sizlere evde uygulayabileceğiniz 2 kolay tarif hazırladık..."

İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra koltukaltlarında oluşan kararmalar tam bir kâbus gibi. Sıcak ağda, jilet ya da tıraş bıçağı kullanımı koltukaltında kararmalara neden oluyor. Kararmalar dikkat edilmediği takdirde kalıcı olabiliyor. Ancak güzellik denincekadınlar için çözümsüz hiçbir şey yok.

Evde kolayca yapabileceğiniz işlemlerle kararmalardan kurtulabilirsiniz. Bunun için size 2 ayrı tarifimiz var:

1- Gereken malzemeler:

1 tatlı kaşığı taze sıktığınız limon suyu

1 tatlı kaşığı elma suyu

1 tatlı kaşığı vazelin

Koltuk altı kararmaları için

Hepsini birleştirip krem hale gelinceye kadar karıştırın. Koltukaltlarınıza uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık suya yıkayın ve kurutup bebek pudrası sürün. Rengin açıldığını göreceksiniz.
Haftada en az 2 defa tekrarlayın. Bu tarif ile yazın askılı elbiselerimizi, bikinilerimizi rahatça giyebilir, koltuk altlarımızı özgürce sergileyebiliriz.

2- Gereken malzemeler:

1 tatlı kaşığı pirinç unu

1 tatlı kaşığı sirke

1 yemek kaşığı yoğurt

Koltuk altı kararmaları için

Malzemelerin hepsini bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımı koltuk altlarınıza sürün. Uygulama öncesinde koltuk altlarınızın temiz olmasına özen gösterin. 15 dakika bekleyin daha sonra ovalayarak çıkarın ve ılık su ile koltuk altlarınızı temizleyin.

Koltuk altlarınız kuruduktan sonra bu kez limon suyu sürün ve yine kuruması için bekleyin. En son talk pudrası sürün. Kalıcı ve iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız bu tarifi haftada iki defa uygulayın.

Güzellik Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL