Geriİyi Yaşam Kızılay’a Yardım Yapanlar Onurlandırıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kızılay’a Yardım Yapanlar Onurlandırıldı

Kızılay’a Yardım Yapanlar Onurlandırıldı

"Haliç Kongre Merkezi’nde Türk Kızılay’ının 149. Kuruluş yıl dönümü, bağışçılara madalya dağıtım töreni geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi."

Türk Kızılay’ında yardımda bulunan bağışçılara ödüllerin verildiği gecede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nerede olursa olsun, sıkıntıya düşen insanların gözlerinin ilk aradığı şeyin, Kızılay amblemi olduğunu belirterek, "Çünkü insanlar çok iyi biliyorlar ki şayet bu amblem varsa Kızılay oradadır. Kızılay’ın orada olması da karınlarını doyurabilmeleri için, ihtiyaç duydukları yemeğin, barınabilmeleri için gereken çadırın, kendilerini soğuktan koruyacak battaniyenin bulunduğu anlamına geliyor." dedi.

Kızılay’a Yardım Yapanlar Onurlandırıldı

Kızılay’ a yardımda bulunan bağışçılara ödüllerin verildiği gecede Neutec İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bilgiç’ de ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Aldıkları ödülün kendilerini çok duygulandırdığını belirten Mahmut Bilgiç “Türk Kızılay’ ı sadece Türkiye’ de değil, Dünya’daki mazlumların, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan, ülkemizin gurur duyduğu bir sivil toplum kuruluşu. Bugün yaptığı yardımlarla ülkemizi ve Türk insanının merhametini, vicdanını Dünya’da temsil ediyor. Böyle bir kuruluştan Platin madalya alarak onurlandırılmaktan gururu duyuyorum. ‘Dedi.