GeriKadın Sağlığı Kısa sürede forma girme yolları!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa sürede forma girme yolları!

Kısa sürede forma girme yolları!

"Op. Dr. Ebru Aydın ve Dyt. Burcu Aydın’ın kısa sürede forma girmenin 5 akılcı ve bilimsel sırrıyla, kilonuz dışında hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz."

1- İlk sırrımız oldukça basit. İdeal kilonuza ulaşmanın en hızlı, en etkili ve en iyi yolu şüphesiz düzenli egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmadan uygulanan diyetler vücudunuz için tam anlamıyla bir felakete neden olur. Bunun nedeni kaybedilen kilonun yarısını kaybedilen kas dokusunun oluşturmasıdır.

Kısa sürede forma girme yolları

Oysa kas dokumuz metabolik olarak oldukça aktif ve 7 gün 24 saat durmaksızın kalori yakan bir dokudur (hatta uyurken bile). Sonuç olarak diyetinize ekleyeceğiniz uygun egzersiz modeliyle kas dokunuzu artırıp metabolizmanızı hızlandırmalısınız.2- İkinci sırrımız, hızlı yağ yakmak için doğru egzersiz tipini seçmek. Yapılan son çalışmalara göre bilinenin aksine yağ yakmada en etkili egzersiz tipi kardiyo egzersizleri değil ağırlık egzersizleridir. Kardiyo egzersizleri ya da diyetle elde edemeyeceğimiz kas dokusunu ağırlık egzersizleriyle elde ederiz. Edindiğimiz 1 pet şişe kas dokusu 1 buzdolabı kadar yağ yakar. Haftada en az 3 kez yapacağınız 30dakikalik ağırlık egzersizleriyle(ağırlık kaldırma, aletli pilates) en hızlı şekilde ideal kilonuza ulaşırsınız.

Kısa sürede forma girme yolları


3- Kendinize bir egzersiz arkadaşı edinin. İster iş yerinizden bir arkadaşınız ister kuzeniniz olsun size eşlik edecek birini bulun. Hem yapacağınız egzersizler eğlenceye dönüşecek hem de gitmek istemediğiniz günlerde bile sizi spor salonuna götürecek, eliniz çikolataya kaydığında sizi engelleyecek biri yanınızda olacak.

Kısa sürede forma girme yolları


4- Dördüncü sır, bir uzman görüşü almak. Nasıl ki hukuksal bir probleminiz olduğunda gideceğiniz yer bir hukuk bürosudur, konu kilo vermeye geldiğinde de gideceğiniz yer bir sağlıklı beslenme uzmanı ve kişisel spor antrenörünün yanıdır. Fazla kilolarınızla vereceğiniz savaşta yalnız olmak zorunda değilsiniz. Ayrıca en başarılı diyeti ya da en başarılı egzersiz programını bile doğru uygulamazsanız başarı elde edemezsiniz. Unutmayın sizi gerektiğinde destekleyip yönlendirecek ve gerektiğinde de azalan motivasyonunuzu alevlendirecek bir takıma ihtiyacınız var.

Kısa sürede forma girme yolları


5- Eğer herhangi bir egzersiz programına başlayacak veya bir spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey fiziksel olarak aktif bir hayat tarzını benimsemeniz. Örneğin gün içerisinde asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Sadece 10 dakika merdiven çıkmayla yaklaşık 100 kalori yakarsınız.

Kısa sürede forma girme yolları