GeriKadın Sağlığı Kış Aylarında Pilatesin Önemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kış Aylarında Pilatesin Önemi

Kış Aylarında Pilatesin Önemi

"Kışın havaların soğumasıyla birlikte deniz kenarı yürüyüşleri, orman koşuları pek mümkün olmuyor. Bunun yerini spor salonunda yapılan plates alıyor!"

Kış aylarında yapılan pilates, bağışıklık sistemini güçlendiriyor!

Sporu günümüz insanları, vakitlerini daha eğlenceli kılmak, motivasyon sağlamak, vücut geliştirmek ve kilo vermek gibi nedenlerle yapıyor. Yazın aksine kışın kapalı salonlar daha tercih ediliyor. Kapalı salonlarda ise pilates kadınların vazgeçilmez egzersizleri arasına giriyor.Kış Aylarında Pilatesin Önemi

Performans ve kondisyonlarda iyi seviyede olmanızı sağlayan pilates egzersizleri, vücudunuzu kontrol edebilmenizi sağlıyor. Çalışırken yaşadığınız boyun ağrıları, eklem ağrıları ya da klavye kullanmaktan oluşan ağrılar, pilates egzersizleriyle son buluyor. Pilates kasları esnetiyor ve stresi ortadan kaldırıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli pilates yapanların bağışıklık sistemi kuvvetleniyor ve pilates yapmayanlara göre bu kişiler daha az hasta oluyor.

Pilates yapın, vücudunuzun kışında formda kalsın!

Kış aylarının kasvetinden kurtulmak ve sağlıklı kilo vermek isteyenler pilates egzersizlerine başvuruyor. Sadece zayıflamak amacıyla değil, dengeli bir duruş, iyi bir kemik yapısı için de pilates tercih ediliyor. Pilates egzersizlerinde başarılı olabilmek için öncelikle pilatesin 6 prensibini bilmek gerekiyor. Bunlar…

Harekete yoğunlaşabilmek için konsantrasyon, Bedenin iyi dinlenebilmesi için kontrol,Bedenin doğru hareket edebilmesi için merkezlenme,Hareketlerin her noktadan seri şekilde geçebilmesi için akıcı hareket,Hareketlerin birbirleri arasında koordine olabilmesi için kesinlik vePilates yaparken kanın temizlenebilmesi için doğru nefes.Kış Aylarında Pilatesin ÖnemiPilatesin sadece zayıflama amacıyla değil, sağlıklı yaşam için de gerekli olduğunu savunan Pozitif Enerji Spor Merkezi Kurucularından Burcu Levent: “Pilates hareketleri kalbi yormuyor ya da vücuda basınç uygulamıyor. Pilates ile bütün kaslarınızı çalıştırıyorsunuz ve sağlıklı bir omurgaya kavuşabiliyorsunuz. Ancak pilatesin doğru eğitmenlerle yapılması gerekiyor. Doğru yapıldığı takdirde hiçbir sakatlanma riski yok. Pilatesi her yaştan herkes yapabilir çünkü Pilates diğer egzersizlere oranla insana kendini bitmiş tükenmiş hissettirmiyor.”

Doğru beslenme ve doğru uyku sporun tamamlayıcısı!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pozitif Enerji Spor Merkezi Kurucularından Buse Levent: “Spor yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri dengeli beslenmek. Egzersizlere başlamadan 1-2 saat önce yemek yenmelidir. Performans artırmak için yapılan sık egzersizler, doğru beslenme programı olmadığı takdirde boşa çıkabiliyor. Beslenmek kadar uyku da önem taşıyor. Aç ve tok spor olmadığı gibi uykusuz olarak yapmak da vücuda zarar veriyor.“ dedi.