GeriKişisel Bakım Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun!

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun!

"Erken yaşlarda başlanabilecek tek anti-aging müdahalenin botoks enjeksiyonları olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Karataş, doğru işlemlere doğru yaşlarda başlanması durumunda bu derin kırışıklıkların zaten oluşmayacağını belirtiyor."

Göz çevresi, alın, kaş ve boyun bölgesinde oluşan, bu bölgelerdeki kasların fazla hareketli olmasından kaynaklanan kırışıklıkları silmek için kullanılan bir nerotoksin olan botoks enjeksiyonlarını artık duymayan kalmadı. Cilde hasar vermeden, sadece bu kırışıklıklardan sorumlu olan kasları paralize ederek çizgileri adeta siliveren bu enjeksiyonlar, eğer doğru uygulanırsa, yani eğer işinin ehli bir uzmanın elindeyseniz ortaya son derece doğal sonuçlar çıkar. Kırışıklıklar düzelir, yüzünüz yıllar öncesine geri döner ve çok daha genç bir görünürsünüz. Yani, doğru yapılan botoks ile yine kendimize benzeriz ama aynadaki yansımamız kendimizin çok daha dinlenmiş, taze bir versiyonudur! Etkisi en az dört-altı ay devam eden botoks enjeksiyonlarının en harika yanlarından biri zaman içinde onlara giderek daha az ihtiyaç duymanızdır. Bu şu anlama geliyor: Uygulama yapılan kas, üst üste yapılan enjeksiyonlar sayesinde kasılmayı unutmaya başlıyor. Kasın kasılmaması da, mimik yüzünden oluşan kırışıklıkların oluşmaması anlamına geliyor. Ve kas kasılmayı unutmaya başlayınca dört ayda bir yaptırdığınız botoks enjeksiyonlarına önce altı ayda bir, sonra da bir bakmışsınız sekiz ayda bir ihtiyaç duymaya başlamışsınız.

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun

Botoks çizgilere neden olan kasılmaları minimuma indirerek, dört ya da altı aya kadar çizgisiz bir alnınız olmasını sağlıyor. Botoks, enjekte ettiğiniz noktalara bağlı olarak sadece çizgilerinizi yok etmekle kalmaz, aynı zamanda yaşla beraber düşen kaşları da kaldırabilir. Ancak söz konusu olan derin çizgiler ise sadece bunların oluşmasından sorumlu olan kası paralize etmek yetmez. Botoks enjeksiyonunun ardından hyalüronik asit bazlı dolgularla çizginin içini doldurmak gerekir.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Karataş, erken yaşlarda başlanabilecek tek anti-aging müdahalenin botoks enjeksiyonları olduğunu söylüyor. "Mesela kaşlarınızı çatmak gibi bir alışkanlığınız varsa ya da alnınız çok mimikliyse bu botoksla tedavi edilebilir. Eğer şimdiden önlem almazsanız ileride kırışıklıklar oluşacaktır. Daha ileriki yaşlarda ortaya çıkan derin kırışıklılar ve yüzdeki hacim kaybı için ise dolgu maddelerinden yardım alabilirsiniz.” Eğer doğru işlemlere doğru yaşlarda başlarsanız bu derin kırışıklıklar zaten oluşmayacağını bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun

Orta yaşlarınıza geldiğinizde, cilt hücreleri kolajen ve elastini parçalayan zarar verici enzimler üretmeye başlar. Bu da cildin sarkmasına neden olur. Zamanında düzenli olarak botoks yaptırdıysanız (Araştırmalar, kaşların arasına, alın çizgilerine ve kaz ayaklarına yani tüm bölgeye yapılan botoks enjeksiyonlarının, tek bir yere yapılanlardan daha iyi sonuç verdiğini gösteriyor) bu yaştan sonra yüzünüzün alt bölümüne de botoks enjeksiyonu yaptırmayı düşünebilirsiniz. Böylece ağzın dış kenarlarının aşağı doğru sarkmasını ve boyun bölgesinin çok daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, bu andan itibaren yaptıracağınız enjeksiyonlar, yüzünüzün alt bölümünün nasıl yaşlanacağını belirleyecektir.

 

Tabii, daha önce de belirttiğimiz gibi işinin ehli bir uzmanın elinde olmanız çok önemli. Çünkü her şeyde olduğu gibi botoks enjeksiyonlarında da, sonucun ne kadar doğal olduğunu ancak işi çok iyi bilen birinin vakıf olabileceği püf noktaları belirliyor. Mesela botoksla alın bölgesindeki çizgileri yok etmek bazen yeterli değildir. Düz, kırışıksız bir alın yüzün üst bölümünde bir gençlik illüzyonu yaratmaya yetmeyebilir. Yaşla beraber şakaklarda hacim kaybı ortaya çıkar. Bu da burada çukurlar, gölgeler oluşmasına neden olur. Botoks enjeksiyonunun ardından bu çukurlaşan bölgeyi dolgu maddesi enjeksiyonu ile doldurmak yüze çok daha genç bir görünüm verir.