GeriKişisel Bakım Kırışıklıklara karşı minik dokunuşlar!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırışıklıklara karşı minik dokunuşlar!

Kırışıklıklara karşı minik dokunuşlar!

"30'lu yaşlar ciltte yavaş yavaş yaşlılık belirtilerinin görülmeye başladığı yaşlardır."

30'lu yaşlar ciltte yavaş yavaş yaşlılık belirtilerinin görülmeye başladığı yaşlardır. Kadınlar bu yıllarda ciltlerine ayrı bir özen göstermelidirler. İşte sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler.

- Ölü deriyi temizleyin: Derinin dış kısmı olan epidermis bölünme ve olgunlaşma süreçlerinden geçer. Epidermisin altındaki hücreler ise epidermise doğru hareket eden ufak hücreler üretir. Yeni hücreler deri yüzeyine geldikçe eskiler o bölgede kalarak birikmeye başlar. Bu birikmeyle cilt mat ve cansız bir görünüme bürünür. İşte bu ölü hücreleri periyodik olarak bir sünger ya da kese yardımıyla temizleyebilirsiniz.

- Bu temizliğin sonunda cildiniz eski parlak görüntüsüne kavuşacaktır.

- Güneşin yaşlandırıcı etkisinden korunmak için güneş gözlüğü takın ve koruyucu krem sürün.

-Hemen sigarayı bırakın! Sigara cildin sararmasını ve erken yaşlanmasına neden olur.

- Stresinizi azaltın. Stresli insanlar her zaman yaşlı gözükür.

- Düzenli uyku, yemek ve egzersiz yaşlanmayı geciktirecek etkenlerdir.

Cildin yaşlanmaya başlaması

Yaşımız ilerledikçe cildimiz kurur ve incelmeye başlar. Bunun nedeni cildinizin esnekliğini sağlayan lif bağlarının zamanla ayrılmaya başlamasıdır. Bunun sonucunda da ciltte sarkmalar ve çizgiler oluşmaya başlar. Cildin altındaki yeni hücreler yerlerine daha yavaş gelmeye başlar böylelikle de cilt mat, grimsi bir görünüm kazanır.

Kırışıklıklar

Cildin esnekliğini yitirmesiyle oluşan kırışıklıklar zamanla her insanın cildinde ortaya çıkar fakat bunun da bir derecelendirmesi vardır. Örneğin çok sigara içen ve güneşin altında fazla kalan insanların cildi çok daha hızlı bir şekilde kırışır. Kırışıklıkları azaltmak için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz. Örneğin laser tedavisi, kimyasal deri temizliği ve botox iğneleri akla gelen ilk yöntemlerdir.

Sarkmalar

Geçen senelerle birlikte cilt incelmeye ve kendini bırakmaya başlar. Bu özellikle güneşe en çok maruz kalan bölegelerde yani yüzümüzde ve ellerimizin arka kısımlarında görülür. Sarkmalara müdahale etmek elimizde. Özellikle nemlendiciciler, kimyasal temzileme yöntemi ve lazer teknolojisiyle zamana karşı yarışmak mümkün.

Cansızlık

Bu yaşınıza kadar ne kadar güneşlendiniz? Ne kadar sigara içtiniz? Bu soruların cevabı "çok" sa o zaman cildiniz 30'lu yaşlarınızda farkedilir bir cansızlığa bürünecektir. Lazer ve doğal cilt maskeleriyle cildinize renk getirmek elinizde.