GeriKişisel Bakım Keselenmek önemli!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keselenmek önemli!

Keselenmek önemli!

"Osmanlı'dan bu yana kendini koruyan hamam kültürümüzün, temel unsuru kese!"

Evlerimizden ve kültürümüzden eksik etmediğimiz kese, temizliğin simgesi olarak hayatımızdaki önemini gün geçtikçe artıyor. Taze ve temiz hissetmeniz için doğru kese uygulamalarını yazıyoruz.

Cildimizi bakımlı tutmak adına ne kadar çaba harcasak da ister istemez mevsim koşulları ve kullandığımız zararlı alışkanlıklar, cildimizde lekeler ve yaşlanmalar meydana getiriyor. Özellikle yaz aylarında sarf ettiğimiz en küçük çaba dahi ter ile deride birikme yapabiliyor. Klasik lifler ise bu tabakayı temizlemeye yetmediği gibi gözenekleri sabun gibi maddeler ile daha çok tıkayabiliyor. Bu nedenle lifleri kesenlenme işlemi bittikten sonra masaj yaparak cildinize uygulamanız, temiz ve canlı hissetmek adına daha yararlı olacaktır.

Cildinizin keseye en çok ihtiyacı olan mevsim ise sonbahar. Yaz mevsiminden yeni çıkmış olmanın getirdiği, derideki kalınlaşmayı gidermek için kese vazgeçilmez! Kese sayesinde derinizi daha sağlıklı ve kolay bir biçimde inceltebilir gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kese işlemini hamam dahilinde gerçekleştirecekseniz, öncesinde gireceğiniz on dakikalık seans ile işlemi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Tüm bu işlemler bittikten sonra ise, cildinizdeki ferahlığı hissetmek için bol nemlendirici kremle vücudunuza bakım yapın.