GeriModa Trendleri Kemer Nasıl Takılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemer Nasıl Takılır?

Kemer Nasıl Takılır?

"Kemer, kıyafetlerinize tarzınızı yansıtırken, kıyafetinizi de modanın üst seviyelerine taşıyabilir. Nasıl mı?..."

Güzel bir kemer kıyafetinizi modanın bambaşka bir boyutuna taşıyabilir ama unutmamalısınız ki, kemerlerin yanlış kullanımı modaya son derece uygun olan kıyafetinizi berbat edebilir.

Kullanacağınız kemerin tarzınıza uygun olmasına dikkat edin. Kemeriniz kıyafetinizden farklı bir tarzda olmamalı. Kemerler çok amaçlı olabilir fakat doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur. İlk olarak kişisel tarzınızı belirleyebilir ya da en azından kemer kullanacağınız kıyafete özel bir kemer düşünün, daha sonra bu tarzınıza hava katacak bir kemer arayın. İyi bir sonuç elde edeceğinizi düşünerek iki farklı tarzı karıştırmayın.
Kemer Nasıl Takılır

Doğru genişlik ve mücevherli kemerler

Kalın bel kemerleri uzun gövdeli kadınlarda daha güzel bir görünüm yaratıyor çünkü bu aksesuar gövdelerini kısaltıyor ve vücudu daha orantılı gösteriyor. Kısa belli kadınlar ise ince kemerlerle daha iyi görünüyorlar. Bunun sebebi ise ince kemerlerin, gövdelerinin orta kısmını gizleyerek göğüslerden direk bacaklara uzanan bir görüntü yaratmaması.
Eğer iri taşlı, parlak, altın rengi bir aksesuar kullanmak istiyorsanız, kemerinizi de bu kadar abartılı ve süslü seçmeyin. Bu kemeriniz ve takılarınız uyumlu olmak zorunda değil anlamına gelmez. Tam aksine kemer ve takılarınız arasındaki dengeyi sağlamalısınız.

Kemer Nasıl Takılır

Doğru uzunluk…

İdeal olan kemerinizin ortasındaki deliği kullanmanız. Daha kısa kemerler kullanırsanız size küçük gelmiş gibi görünebilir. Uzun kalan kemerler ise düzgün durmayıp kıyafetinizden fırlayabilir ve onu sürekli düzeltmek sinirlerinizi bozar.

Kemer Nasıl Takılır

Ne zaman kemer takacağınızı bilin!

Üstler: Alt kıyafetinizin içine sokmayacağınız hiçbir kazak, tişört, bluz ya da tuniğe kemer takmayın. Bu parçalara kemer takarsanız daha yaşlı görünürsünüz ve kıyafetinizin üzerinde garip durur. Eğer belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız üst kıyafetinizi eteğinizin içine sokun ve eteğinizin üzerine kamar takın.

Jean ve pantolonlar: Eğer pantolonunuz düşük belliyse ve kemer takmak için yeri yoksa o halde kemer takmayın. Kemer köprüsü bulunmayan pantolonlara kemer taktığınızda yerinden kayacak ve sizi sürekli rahatsız edecek. Kemerinizi sürekli belinizde tutmaya çalışmaktan sıkılacaksınız.

Elbiseler: Kemerler elbiselerie ekstra kıvrım kazandırmak için kullanılabilir fakat bunu yaparken dikkatli olmalısınız. Belinizi ortaya çıkarmak için elbisenize kemer takmaya çalıştığınız zaman kumaşlar büzüşebilir ve ortaya hiç güzel bir görünüm çıkmaz. Vücudunuza oturan modellerde daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Etekler: Yüksek belli eteklere takılan kemerler muhteşem duruyor. Eteğin belinize iyice oturduğundan ve hiç pot yapmadığından emin olun. Böylece kemerinizde tam belinizde duracak ve muhteşem görüneceksiniz.
Paltolar: Eğer bir paltonun kendi kemeri varsa mutlaka kullanın. Paltonuzun kendi kemerini başka bir kemerle değiştirmeye çalışmayın. Moda dergileri bunu bazen yapsa da elde ettikleri sonuç çarpıcı ve uğraşılmış duruyor. Kıyafetinizin natürel olmasını istiyorsanız bunu denemeyin
Kemer Nasıl Takılır