GeriModa Trendleri Kat Kat Giyinme Modası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kat Kat Giyinme Modası

Kat Kat Giyinme Modası

"Bir soğuyup bir ısınan havalarda kurtarıcımız olan bu akıma uyum sağlarken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık…"

Hiçbir zaman demode olmayan kat kat giyinme akımı, iki üç sezondur oldukça revaçta… Öyle ki bu sezon da en gözde trendler arasında yerini koruyor. Özellikle soğukları yeniden yaşadığımız Nisan ayında da vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Kat kat giyinirken amacın sadece ısınmak olmadığını; farklı dokuları ve parçaları bir arada kullanarak sezonun cool stilini yakalamak olduğunu hatırlatalım.

İŞTE UYGULAYABİLECEĞİNİZ KAT KAT KOMBİNLER (FOTO GALERİ)

Dokuları dengeleyin

Kat kat giyinirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey hacim! Lahana görünümü kazanmak istemiyorsanız parçaların dokularını dengelemelisiniz. Örneğin; ince dokulu bir kazağı; kalın, hacimli bir hırka ile kombinleyebilirsiniz. Aynı türde parçaları bir arada kullanmak, hareket alanınızı kısıtlayıp rahatsız olmanıza neden olacak, hem de hoş bir görüntü de sunmayacaktır.
Kat Kat Giyinme Modası
Ton sür ton parçalar kullanın


Kat kat giyinirken birbiriyle uyumlu renkler seçmelisiniz. Ton sür ton parçalar; dikkat çekici, göz yoran renklerden daha iyi sonuç verecek ve sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Abartıya kaçmadan yapacağınız kat kat işlemi ile temiz ve belirgin bir stil yaratabilirsiniz.
Kat Kat Giyinme Modası
Tek desen kuralı

Bu kombinleri yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da; desen! Seçtiğiniz parçaların yalnız birinin desenli olması gerekiyor. Aksi halde desenler ve katlar içinde boğulmuş görünebilirsiniz.

Bol aksesuar ile tamamlayın

Bu akımda son vuruşunuzu aksesuar ile yapabilirsiniz. Bol aksesuar kat kat giyinmenin en iyi tamamlayıcısıdır.
Kat Kat Giyinme Modası
Kat kat giyinme stilleri;

Kat kat sokak tarzı


Kat kat giyerek tek ton parçalarla sokakta stilinizi konuşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey renk seçiminizi belirleyip düz renk bir tişörtle katmanı başlatmak. Ardından ikinci bir ton ceket ile iyi bir kontrast yakalayıp bütünlüğü koruyun. 2015’e damgasını vuracak püskül detaylı siyah çantayı da kullanarak ustalığınızı konuşturun. Siyah dar pantolonunuzu, sezonun hit parçalarından oversized kaban ve kısa deri botlar ile tamamlayarak son noktayı koyun!

Kat Kat Giyinme Modası
Ofis şıklığı yaratma;

Kat kat giyinerek ofis şıklığı yakalamak sandığınız kadar zor değil. Öncelikle dümdüz, sadece yakası ve kazağınızın altından görünecek beyaz gömlek, kombine sağlam bir fon oluşturur. Böylece geri kalan parçalar rahat bir tonda devam eder. Gömleğinizden daha ve kısa desenli bir kazakla katmanlar arası sıcak bir geçiş yapabilirsiniz. Kombininizi sigaret pantolon ve üzerinize alacağınız soft renk bir kabanla tamamlayabilirsiniz. Boyunuz uzunsa daha fazla parçayı üst üste giyebileceğinizi unutmayın!

Hazırlayan: Gülçin Çavdarcı