GeriKişisel Bakım Kaşlara Japon Dokunuşu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaşlara Japon Dokunuşu

Kaşlara Japon Dokunuşu

"Kalıcı güzellik tekniklerinin başında gelen Japon dokunuşu hakkında açıklamalarda bulunan Kaş Tasarım Uzmanı Demet Tecir, bu uygulamayı yaptıracak kişilere önerilerde bulundu."

Yaş, yanlış kozmetik kullanımı, egzama, ilaç yan etkileri, genetik miras derken birçok kadın için seyrek ya da formunu kaybetmiş kaşlar eziyete dönüşüyor. İşte tam bu noktada Japon dokunuşu diye tabir ettiğimiz popüler bir uygulama devreye giriyor. Gür görünen biçimli kaşlar için tercih edilen 3D mikroblading yöntemi; aynı zamanda zamandan tasarruf ettiriyor. Her gün tekrarlanması gerekmeyen, su ile çıkmayan bu yöntemle kaşlar yeniden tasarlanıyor.

Kalıcı güzellik tekniklerinin başında gelen bu uygulama doğal bir görünüm ve net bir ifade yaratıyor. Ben, herhangi bir sebeple kaşlar dökülmüş ya da seyrelmiş kişilere; kaşlarının şekilsiz, biçimsiz olduğunu düşünenlere ya da kaş şeklinin tamamen değişmek isteyenlere bu tür kalıcı kalıcı kaş uygulamaları öneriyorum. Kaşlara Japon DokunuşuAncak popüler olan bu yöntemi seçerken kişilerin, uygulamayı yapacak uzman ile önceden görüşmesini ve kaş tasarımı yaptırması şart. Çünkü makyajınızı beğenmezseniz, hemen silersiniz; söz konusu olan kalıcı işlemler olduğunda; özellikle bu alanda uzmanlığı ve referansları olan biriyle yol almak önemli.

DAHA GENÇ VE YUMUŞAK BİR İFADE

Microblandig, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin kaş altına yerleştirilmesi olarak tanımlayabilir. Uygulama sırasında kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak, boşluklar doldurulur ve seyrek kısımlar yoğunlaştırılır. Düşük kaşların ucuna uygulanan teknik ile kaş kaldırılır. Yüzdeki sert ifade yerini daha canlı, yumuşak ve estetik bir görünüme bırakır. Teknik, %100 doğal görüntü verir.
Sıkça sorulan “kaş dövmesi mi?” sorusuna gelince… Dövme demek doğru olmaz; çünkü gerek yöntemi gerek uygulamanın cilt katmanındaki yeri gerekse kullanılan boyanın özellikleri işlemi dövmeden ayırır.

DOĞRU RENK İLE DAHA PARLAK VE BÜYÜK GÖZLER

Teknikte kullanılan rengin tonu ve malzemenin kalitesi de özellikle üstünde durulması gereken bir konu. Doğru rengin seçimi için kirpiklere, göz bebeklerine, saç köklerine ve irise bakılmalı. Gözlere parlaklık veren renk pigmentleri, kaşınızın rengi ile uyumlu olduğunda gözleriniz olduğundan daha parlak ve büyük görünür. Bu nedenle bu tonların hepsi uygulama yapılmadan önce analiz edilmeli, doğru renk cilde zarar vermeyen tescilli boyalar ile işlenmeli.Kaşlara Japon Dokunuşu

KALICILIĞI ARTIRMAK İÇİN GÜNEŞTEN KORUNMAK GEREK

Uygulamadan sonra kaşınızı korumanız hem işlem kalıcılığı ve hem de hijyen için oldukça kritik. İşlem yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olması normal. Size önerilen krem ile kaşınıza bakımı yapmanız bölgedeki gerginlik hissini azaltır. Kuruyan bölgenin nem ihtiyacı karşılanmalı, sonrasında oluşacak kabuklar kesinlikle koparılmalı ve soyulmamalı. Mümkün olduğu işlem gören bölgeyi güneş ışınlarından korumanızı öneriyorum. Unutmayın cilt, belli dönemlerde kendini yeniler ve üstündeki boyayı atar. Zaman içinde rengin azalması gayet normal. Senede bir kez yaptıracağınız tazeleme seansları ile bu farkı kapatabilir ve kalıcı güzelliğe kavuşabilirsiniz.

Kaş Tasarım Uzmanı Demet Tecir

Kaşlara Japon Dokunuşu

 

 

False