GeriMakyaj Kaş Pudralaması İle Tanışın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaş Pudralaması İle Tanışın!

Kaş Pudralaması İle Tanışın!

"Estetik uygulamalarının her geçen gün gelişmesi en çok kadınların işine yarıyor. Şimdilerde oldukça popüler olan kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kaş pudralama yöntemini Profesyonel ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Demet Tecir sizler için anlattı."

Kadınların Kurtarıcısı Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Gelişen teknoloji her sektörde olduğu gibi kozmetik alanında da büyük yeniliklere katkı sağlıyor. Birçok kadını rutin olarak makyaj yapma derdinden kurtaracak yeni bir akım olan kalıcı makyaj uygulaması şu sıralar oldukça popüler. Her gün makyaj yapıp gün içerisinde sürekli makyajını yenilemekten sıkılan kadınlar, kalıcı makyaj uygulatmak için güzellik salonlarına koşuyor.

Kaş Pudralaması İle Tanışın

Kalıcı makyaj; kök boyalardan oluşan doğal ve mineral destekli solüsyonların mikro enjektörler yardımıyla derinin epidermis kısmına uygulanması işlemidir. Bu solüsyonlar cilt ile reaksiyona girmeyecek doğal yapıdadırlar. Kalıcı makyaj uygulamaları özellikle estetik ve medikal alanlarda uygulanıyor. Medikal anlamda yapılan kalıcı makyaj uygulamaları daha çok hastalıkların neden olduğu değişimleri gidermek üzerinedir. Meme kanseri sonucunda ameliyatla alınan meme ucu veya meme halkasının renklendirilmesi, vitiligo hastalığı sonucu ciltte meydana gelen renk değişimlerinin giderilmesi, yara izleri ve cilt lekelerinin kapatılması medikal alanda uygulanan kalıcı makyajlara örnek olarak gösterilebilir. Estetik amaçlı kalıcı makyaj ise yüzün birçok bölgesine uygulanabilir. Bundan başında ise kaşlar geliyor. Kaşların yanı sıra göze eye-liner, kirpiklere maskara ve dudaklara ruj uygulamaları da sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında.

Kaş Pudralama Nedir?

Yüzde en dikkat çeken kısımlar gözler ve gözleri ortaya çıkaran kaşlardır. Kaşlar yüz ifadesini değiştirir, bakışlara anlam katar. Çeşitli nedenlerle kaşların dökülmesi, yapısal olarak seyrek ve düşük kaşlara sahip olmak, cilt tipine göre kaş renginin farklılık göstermesi kaşlarda kalıcı makyajı tercih etme sebeplerinin başında geliyor.

Kaş Pudralaması İle Tanışın

Kalıcı makyajın kaşa uygulandığı yöntem olan kaş pudralama tekniği sayesinde istenilen renk, model, uzunlukta kaşlara sahip olmam mümkün. Kaş pudralama tekniği aslında kaşa verilen bir far efektidir. Kaş pudralama tekniğiyle seyrek olan kaşlar kalınlaştırılabilir, rengi ve şekli değiştirilebilir. Kemoterapi gören hastaların dökülen kaşları da bu yöntem sayesinde yeniden oluşturulabiliyor.

Bu teknikle yeni haline kavuşan kaşlar 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık gösterir. Kaş pudralama tekniğinde kök boya pigmentleri metabolizma hızına bağlı olarak vücuttan zamanla atılır. Bu sebeple kaş makyajının kalıcılığı metabolizma hızı, cilt tipi ve uygulanan tekniğe göre değişir. Kaş pudralama işlemi süresi 1.5 ile 2 saat arasında değişirken, uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez.

Kaş Pudralaması İle Tanışın

False