GeriKişisel Bakım Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir?

Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir?

"Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahide karın düzleştirme estetiğini anlatıyor..."

Karın düzleştirme estetiğiyle vücudunuzu güzelleştirin

Diyet ve egzersize rağmen karnınızı bir türlü düzleştiremiyorsanız, estetik cerrahiden yararlanabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahide karın düzleştirme estetiğini anlatıyor.
“Çok miktarda kilo alıp verme, hamilelik, doğum ya da yaşlanmaya bağlı olarak karın bölgesinde erimeyen yağlar ve cilt deformasyonları ortaya çıkabilir. Karın bölgesindeki yağlanmalar diyet ve egzersiz ile tam olarak ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir. Bu durumda karın düzleştirme estetiği ile karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin alınarak germe işlemi yapılması gerekebilir. Karın germe estetiğinde liposuction ve germe prosedürleri kombine bir şekilde aynı anda uygulanabilir.”


Tekrar anne olmayı düşününler ertelemeli

“Karın germe estetiği, karın bölgesinde aşırı yağlanma olan, doğum ya da kilo alıp verme gibi sebeplerden sarkmalar oluşmuş ve operasyona engel bir hastalığı olmayan kişilere uygulanır. Özellikle birden fazla doğum yapmış kadınlarda karın bölgelerinde oluşan sarkmalar karın germe estetiği ile düzeltilebilmektedir. Ancak yeniden çocuk sahibi olmayı planlayan kadınlara bu estetiği doğum sonrası döneme ertelemeleri tavsiye edilir.”

Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir


Karın gerdirme estetiği zayıflatmaz

“Karın germe estetiği fazla kiloları gidermek için uygulanmaz. Kilo vermek isteyen hastaların öncelikle diyet, spor ve yağ aldırma yani liposuction gibi teknikleri denemesi gerekir. Ardından karında oluşan sarkmalar ve erimeyen yağlar için karın germe ameliyatı uygulanır. Karın gerdirme ameliyatı genel anestezi altında, 1 ile 2 saatlik bir süre içinde yapılır. Dikiş izleri bikini bölgesinin içinde kalacak şekilde ince bir çizgi halinde atılır. İyileşme süresi tamamlandıkça dikiş izleri iyice belirsiz bir hal alır. Eğer daha önceden karın germe ameliyatı olunduysa tekrar estetik operasyon geçirmek için yara izinin tamamen iyileşmesi beklenir. Yara izlerinin iyileşmesi ise ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında sürebilir.”
Op. Dr. Fatih Dağdelen “Hastalardan karın düzleştirme estetiğinden en az iki hafta önce sigara ya da alkol gibi iyileşme sürecine zarar verecek maddeleri kullanmamaları tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat öncesi kan sulandırma özelliği olan ilaçları da kullanmamaları gerekir. Ameliyattan sonra ise birkaç gün hafif bir ağrı olabilir. Basit ağrı kesiciler kullanılarak ağrılar giderilebilir. Kas onarımı ve mevcut dokunun desteklemesi amacıyla ameliyattan hemen sonra korse giyilmesi ve ortalama üç dört hafta kadar kullanılması önerilir.”