GeriKişisel Bakım Kalça Kaldırma Estetiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kalça Kaldırma Estetiği

Kalça Kaldırma Estetiği

"Kalçalarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız bu operasyon tam da size göre."

Popo estetik ameliyatı son zamanlarda kalçalarının daha sıkı, yuvarlak ve kalkık görünmesini, daha genç ve kıvrımlı bir görüntüye sahip olmayı isteyen pek çok kadın tarafından tercih edilen güvenli bir operasyondur.
Kalçalarının daha dolgun görünmesini isteyen kadınlar bu ameliyata büyük ilgi göstermektedirler. Bu ameliyattan sonra kıyafetler ve mayolar üzerinizde çok daha güzel durur, vücudunuz daha orantılı ve biçimli görünür.
Kalça Kaldırma Estetiği

Popo estetiği kimlere yapılır?

Eğer poponuz vücudunuza oranla çok küçükse ve daha dengeli bir vücut istiyorsanız, kilo alıp verme veya yaşlanma gibi durumlar poponuzun gevşemesine, sarkmasına ya da düzleşmesine sebep olduysa, kıyafet ya da mayolarınız poponuzun üstünde torbalanma yapıyorsa ya da üzerinize bir türlü tam oturmuyorsa, kısacası kalçalarınızın boyu ve şekli sizi mutsuz ediyorsa ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak istiyorsanız, popo estetiği ameliyatı sizin de ihtiyacınız olan şey olabilir.

Popo estetiği nasıl yapılır?

Eğer kalçanızdan memnun değilseniz, şikayetiniz ve istekleriniz doğrultusunda yapılacak estetik ameliyatın türü değişiklik gösterir. Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış kalçada fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve kalça derisini sıkılaştırmak gelir.
Kalça Kaldırma Estetiği

Kalçanızda sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir. Vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağ dokuları saflaştırılarak popoya enjekte edilir ve böylece poponun dik ve dolgun görünmesi sağlanır. Düşük olan bölge kaldırılarak alttaki kıvrımlar belirgin hale getirilir, alınan yağ yukarıdaki kısma verilerek kalkık yani çıkık bir görüntü verilir. Bu işlemler için lokal anestezi yapılması genellikle yeterlidir.

Eğer fazla kilo ve yaşlanmaya bağlı sarkma ve deformiteler varsa ameliyat genel anestezi altında askılama ve germe işlemi yapmak gerekebilir. Bel bölgesinden gererek popo kaldırılır. Hasta ayaktayken kalçası verilecek olan şekle göre işaretlenir. Fazla deri ve yağ çıkarılır, kalça derisi kaldırılır ve sıkılaştırılır. Ameliyat izlerinin kasık gibi bölgelerde gizli kalması sağlanır. Daha sonra yağ enjekte edilerek ya da implant kullanılarak şekil verilir.

Kalça Kaldırma Estetiği

Kalça kaldırma estetiği genellikle kalçalarında ve uyluklarında çok miktarda gevşek, sarkık deri olanlara uygulanır. Bu aynı zamanda selülit görünümünü de iyileştirebilir. Amacı aşırı kilo kaybı ve yaşa bağlı olan deri esnekliğinin yitirilmesinden sonra vücudu daha normal bir görünüme getirmektir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen
Kalça Kaldırma Estetiği