GeriCinsellik Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

"Dr. Cem Keçe; Kadınların yaşadıkları boşalma çoğunlukla klitoris uyarısıyla oluşmaktadır. İstatistiklere göre, direk klitoral uyarı olmadan boşalabilen kadınların oranının ancak %30 olduğu saptanmıştır."

Bu nedenle, aslında kadınlardaki boşalma ve orgazm sorunları “hiç boşalamama” ve “cinsel ilişki boyunca hiç boşalamama” olarak 2’ye ayrılır.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar

Boşalamayan kadınların çoğu partnerlerine zor anlar yaşatmamak adına, kendilerini boşalma veya orgazm taklidi yapmaya mecbur hissetmektedir. Boşalma veya orgazm taklidi yapmalarının altında kendilerini ve partnerlerini yetersiz kılmama düşüncesi yatmaktadır. Kadınların zihnine işlenmiş cinsel kurallar nedeniyle yapmakla yükümlü olduklarını düşündükleri boşalma veya orgazm taklidi aslında problemin daha da karmaşık bir hal almasına neden olmaktadır.Boşalamayan kadının bunu partnerine göstermesi, kadın için partnerinin yapacağı etkili bazı değişiklikler neticesinde kökten çözülecekken, kadının yaptığı boşalma veya orgazm taklidi nedeniyle bu konu ve çözüm yoları asla gündeme gelemiyor. Dolayısıyla, erkek partner her şeyin normal gittiği düşüncesiyle herhangi bir değişiklik yapma gereği duymuyor.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar

Kadının boşalmak için sorumluluk alması gerekiyor!

Öncelikle cinsel ilişkide aynı anda boşalmanın gerekli olmadığını vurgulamak istiyorum. Anatomik ve fizyolojik gerçekler doğrultusunda, kadının ya partneriyle birlikte ya da partnerinden önce boşalması olması gerekir. Erkek boşaldığı andan itibaren refrakter periyod adını verdiğimiz döneme girer ve ereksiyon etkinliğini kaybetmeye başlar.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar

Erkeğin cinsel ilişkiye tekrar hazır hale gelmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Arka arkaya yapılan cinsel birleşmenin sayısına göre erkek partnerin tekrar ereksiyonu yakalama süresi de uzamaktadır. Kadınlarda ise arka arkaya gerçekleşen cinsel birleşmelere hazırlanma evresi daha kısadır. Bu nedenle kadınlar arka arkaya birden fazla ilişki yaşayabilirler. Bu nedenle, kadının boşalması için erkek partnerin gerekli koşulları sağlamasının yanında, sürtünerek, kasılarak ve klitorisini uyararak sorumluluk alması da gerekir…

Dr. Cem Keçe