GeriAşk Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur?

Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur?

"Bizi üzeceğini bildiğimiz halde neden tercihlerimiz hep kötü erkeklerden yana olur? İşte bilimsel açıklaması..."

Kadınlar, genelde "kötü çocuk" tabir edilen erkeklere aşık olurlar. Söz konusu erkekler çoğunlukla çok yakışıklı, çekicidir ve bu cazibelerinden ötürü kadınlar onlara ilgi duyar. Ve muhtemelen sonu hezimetle biter; adamlar sorumsuzdur ve kendilerinden başka kimseyle ilgilenmezler. Bunun sebebi bilimsel olarak açıklanmıştır.

Cazibelerinin farkındalar; bundan dolayıda egoları çok yüksek kimselerdir ve "elimi sallasam ellisi" felsefesine sahip oldukları için hayatlarına girip çıkan kadınları pek önemsemezler.

Kadınların bu erkekleri seçmesinde de birkaç sebep vardır. Bunlardan biri, kadınların erkeklerdeki cazibeye karşı koyamayışları. Dış görünüşü çok çekici olan erkeklerin iyi bir baba olacağını düşünen kadınlar, ilişki sonunda ne yazık ki üzülüyorlar.

Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur

Diğer bir sebep ise, karşılarındaki adamın, kafalarında kurdukları beyaz atlı prens olduğuna inanmaları. Hayalleri ve gerçekleri birbirine karıştıran kadınlar, hep bekledikleri adamla karşılaştıklarını zannettiği için "kötü çocuk"larla birlikte olmayı seçiyorlar.

Bütün kötü yönlerine rağmen neden bu böyledir hiç bilemeyeceğiz belki de. İşte toparladığımız sebepler şu şekilde:

Saf karizma olmaları , kadınlara kötü davranan bu adamlar bizleri etkilemek için ne yapmalarını çok iyi bilirler. Biz de onların sözlerinden ne yazık ki etkileniyoruz.

Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur

Vakit ayırmamaları, nedense bu adamların bize vakit ayıramıyor olmalarını çekici buluyoruz. Arkadaş çevresindeki kadınlara vakit ayıramayan adamlar, hep daha ilgi çekici bulunuyor.

Çok iyi flört ediyorlar, kötü adamlar flört etmesini çok iyi bilirler. Onlarla konuşmak, bize yazdıkları karışık mesajlar ve onlarla ilgili her şey bizleri heyecanlandırıyor. Gün içinde dört gözle bekliyoruz onlarla konuşmayı. Bu durum ‘bir şeye kolay sahip olamamanın’ getirdiği hazla bağdaştırılabiliriz.

Kadınlar Neden Olmayacak Adamlara Aşık Olur

İnsanı zorluyorlar, bazı erkekler biz kadınları mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Hava kar kış olsun onlar için farketmez ve sadece biz istediğimiz için kahve almaya bile giderler. Her zaman onlar için biz ön plandayızdır. Bize hiç, kendi fikirlerini söylemezler ve onlar için hep biz haklıyızdır. Karakterlerini ezdirdikleri için bizlere sıkıcı gelirler. Bu anlattıklarımız kötü adamlarda yaşanmadığı için onlar yine bizim için ilgi çekicidir.

İletişim iyi değildir
, iyi adamlar sürekli bizimle iletişim içindedir. Sürekli mesaj atar, halimizi hatrımızı sorar ve bu bir süre sonra bizleri sıkar. Mesajlarımıza 20 saniye sonra cevap gelmesi eğlenceli değildir. Günlük günaydın,nasılsın ve iyi geceler mesajları güzeldir. Bunların arasına 50 şey daha girince ilişki heyecanını yitiriyor. Yine bu anlattıklarımız kötü adamlarda yaşanmaz.Ve yine seçtik kötü adamları.

Bu sebepler yüzünden kötü adamlara aşık oluyoruz. Biz kadınların doğası ilginçtir. Doğru insanla tanışana kadar bu böyle gidiyor işte…

False