GeriMakyaj Kadınız, her zaman bakımlıyız!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınız, her zaman bakımlıyız!

"Her kadın tatilde de bakımlı ve güzel görünmek ister. Ama bu nasıl olacak?"

Tatil hayallerimizin başında dinlenmek, bronzlaşmak ve eskisinden daha güzel ve sağlıklı görünmek şüphesiz ilk sırada yer alıyor. Tüm bunların gerçekleşmesi için aşağıdaki güzellik önerilerine, uçakta ve otelde uygulayabileceğiniz pratik seyahat ipuçlarına göz atmalısınız.

Uçakta nemlendirici ve suyu ihmal etmeyin

Uçak yolculuğu sonrası genelde cildimizle ilgili sorunlar yaşayabiliyoruz. Uçaktaki kuru hava ve az ışık cildin de kurumasına neden olabiliyor. Bu durumda cilt bakımının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

10 bin kilometre yükseklikte de olsanız, cildinizin pencereden sızan güneş ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalabileceğini biliyor musunuz? Cildinize, onu uçaktaki kuru havadan koruyacak ve gerginliğini alacak yoğun nemlendiricili kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Ve tabii ki bol bol su için...

Saçları ve makyajı abartmayın

Uçak yolculuğunda makyajınız için soğuk ve solgun renkler yerine sıcak ve yumuşak renkleri seçin. Çünkü uçağın soluk ışıklandırması sert renklerin daha da belirginleşmesine neden olabilir. Makyajınızı tazelemek için pencere kenarındaki gün ışığından yararlanabilirsiniz.. Aksi takdirde yüzünüzdeki renklerin abartılı görünmesine yol açabilirsiniz.

Her ne kadar uçağınız çok erken saatlerde olsa da saçlarınızı, sabah mutlaka yıkamanızı öneriyoruz. Böylelikle kendinizi hem daha rahat hem de ferahlamış hissedeceksiniz. Şampuan sonrasında ise uzmanlar mutlaka saç kremi kullanmanızı öneriyor. Saç kremi, saçların elektriklenmesini önlüyor ve saç tellerinin daha yumuşak olmasını sağlıyor. Eğer sabah evden çıkarken saçlarınıza form veremediyseniz, o zaman ya arkada şık bir atkuyruğu ya da rahat bir topuzla şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ürünlerin seyahat boylarını tercih edin

Nihayet otelinize yerleştiniz. Şimdi hazırlanma zamanı... Öncelikle odanızın ışık hızıyla bir güzellik mabedine dönüşmesi gerekiyor. Yüzünüze kalın bir tabaka nemlendirici krem sürün. Bir süre çekmesini bekleyin, fazlalığı kağıt havluyla alın. Bakın, cildiniz daha şimdiden ışıldamaya başladı bile.

Makyaj ve bakım ürünlerinizin tatil boyunca elinizin altında olması oldukça önemli. Umarız, saç ürünlerinden cilt ve vücut bakımlarına kadar hepsinin seyahat boylarını tercih etmişsinizdir. Eğer içlerinde vazgeçemediğiniz ürünleriniz varsa, o zaman hemen bir seyahat tipi makyaj çantası edinmenizde fayda var.