Geriİyi Yaşam İşyeri Flörtlerinde Hedef Yükselmek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşyeri Flörtlerinde Hedef Yükselmek

"İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, işyerinde flörtlerin yüzde 50'si iş yaşamında avantaj sağlamaya yönelik."

Özellikle kadın çalışanların erkeklere göre yüzde 50 fazlası işyerinde avantaj sağlamaya yönelik flörtlere inanıyor ve bunu uyguluyor. Erkek çalışanların dikkatinin ise kendilerinden daha kıdemsiz olan kadın iş arkadaşlarına yönelik olduğu belirtiliyor.

Araştırmacıların ''fonksiyonel flörtler'' adını verdiği bu tür flörtlerde sağlanmaya çalışılan en önemli avantajın ise ''işi başkasına yıkmak'' olduğu ifade ediliyor. Kadın çalışanların yüzde 25'inin işyerindeki flörtlerinin gücü sayesinde kendi işlerini başkasına yıkmayı başardıklarını itiraf ettikleri kaydediliyor.

Elde edilen diğer avantajlar arasında, işe geç gelip erken çıkmak,kendisine verilen görevlerin süresinde teslim edilmemesi halinde ceza görmemek, hataların örtülmesi ve gerekçesiz ''idari izinler'' yer alıyor.

Fish4jobs.co.uk adresindeki iş ve işçi arayanlara ait web sitesinde yapılan araştırmaya göre, işyerinde flörtler yaşayan kişilerin nihai hedefi ise başarılı olmak ve çabuk ilerlemek.
Araştırmaya katılan yaklaşık 700 kişinin 5'te 2'si işyerinde güçlübir kişiyle flört edenlerin sırtının yere gelmeyeceğine inanıyor.

Aynı araştırmaya katılanların yüzde 17'si ise bu tür ilişkileri bir ''rezalet'' olarak görüyor ve mutlaka işyerinde disiplin cezası ile yanıtlanması gerektiğini savunuyor.

18 ile 35 yaşları arasındaki 2 bin kadın üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, kadınlar, işyerinde seks için en çok erkek arkadaşlarının çalıştığı yeri tercih ediyorlar. İşyerinde seks için kadınların çalıştığı yerler daha az tercih edilirken, diğer yerlerin arasında sırasıyla, vestiyer, patronun bürosu, patronun masası, asansör, otopark, kantin ve dolap bulunuyor.

Araştırma, çalışan kadınların yüzde 82'sinin erkek meslektaşıyla flört ettiğini ve yüzde 89'unun işyerinde flört etmenin sağlık ve güven açısından iyi olduğuna inandığını ortaya koydu. Kadınların yüzde 20'lik daha kararlı bir kesimi de terfi almak için olsun ya da olmasın, patronlarıyla ilişkiye girmeye hazır olduklarını bildirdi.