GeriEv Dekorasyon İskandinav Tarzı Dekorasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İskandinav Tarzı Dekorasyon

İskandinav Tarzı Dekorasyon

"İskandinav dekorasyon; basit ve sade tasarımlarıyla hayatımızın her köşesinde tercih ediliyor. İşte size İskandinav tarzında birkaç dokunuş!"

Temelinde basit ve minimalist çizgileri barındıran stilin ana vatanı Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya'yı kapsayan İskandinav Ülkeleri. Basit ama fonksiyonel dekorasyonlar, güçlü görsel efektler, misafirperver rahat koltuklar, rengârenk parlayan aksesuar ve yastıklar, okuma ve keyif köşeleri, enstrümanlar, şömineler... Ortamı her an canlı ve hareketli tutan objelerle tasarlanmış basit ve şık mekânlar...

Beyazın Büyüsü...

İskandinav stilinin en önemli özelliği; beyaz duvarların eşlik ettiği, yine beyaz ağırlıklı açık renk eşyaların hâkimiyetinde olmasıdır. İskandinav ülkelerinin bol karlı soğuk hava şartlarını simgelercesine, hem duvarlarda hem de eşyalarda beyaz renk en çok tercih edilendir.
İskandinav Tarzı Dekorasyon
Sıcak Ahşap Dokunuşlar...

Ahşap dokunuşlar İskandinav stilinin olmazsa olmazlarından. Mekânda kullanılan ahşap mertekler, paravanlar, masif mobilyalar, sandalye ve koltuklar, beyazın büyüsüyle harmanlanıp sıcacık bir mekân yaratılmasına izin verir.
İskandinav Tarzı Dekorasyon
Sade Ama Eğlenceli...

Sade olduğu kadar eğlencelidir de. Renkli halılar, sanatsal objeler, hayvan figürlü yastıklar, gitar ve piyano gibi müzik aletleri, hand made battaniyeler. Rahat konforlu koltuklarda, şömine karşısında sıcak dost sohbetleri için idealdir.
İskandinav Tarzı Dekorasyon
Aydınlık Mekânlar...

Aydınlatma oldukça önemlidir İskandinav tarzında. Tasarım lambaderler, abajurlar, avizeler... Mekanda değişik tarzlarda birden fazla aydınlatma kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Secto Design benim en beğendiğim aydınlatma markalarından biridir.
İskandinav Tarzı Dekorasyon