GeriKişisel Bakım İlk buluşmada aşık edin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk buluşmada aşık edin!

İlk buluşmada aşık edin!

"Aylardır birlikte olmak için can attığınız o yakışıklı erkekle nihayet buluşacaksınız. İlk günden onu güzelliğinizle büyülemeye ne dersiniz?"

1. Bu buluşmanın süper geçmesi için gerginliğinizi azaltmalısınız. Bunun için bir gece önce, şakaklarınıza, bileklerinize aromatik vücut spreyi sıkarak masaj yapın. Aromatik koku sayesinde vücudunuzdaki gerginlik azalacaktır. Aynı şeyi vücut losyonu ile de deneyebilirsiniz.

2. Asla çok ağır bir parfüm seçmeyin. Hafif bir yaz kokusu tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız parfümü kulağınızın arkasına, saçlarınıza sürerseniz daha kalıcı olur.

3. Fırça gibi kirpikler hiç hoş bir etki yaratmaz. Maskaranızı abartmayın, doğal bir görünüm yaratın.

4. Fondöten kullanacaksanız, ten rengine en uygun rengi seçmelisiniz ve iyi dağıtmalısınız. Özellikle de çene altına. Erkekler yüzde maske gibi duran fondötenlerden nefret ederler. Fondöten alırken teninize en uygun rengi belirlemek için bileğinize sürüp deneyin.

5. Karşınızdaki üzerinde olumsuz etki bırakan diğer bir durum ise, dişlere bulaşmış rujdur. Bu konuda çok dikkatli olun, rujunuzu sürdükten sonra dişlerinizi kontrol edin!

6. Sevgiliniz bir rocker ise, siyah, bordo gibi iddialı oje renklerini tercih edebilirsiniz. Ama değilse daha natürel tonlar kullanın.

7. İlk buluşmanın heyecanı ile makyajınızı abartmayın. Unutmayın, erkekler genellikle doğallıktan yanadır.

8. Elinizin onun eline temas durumunu düşünerek, buluşma öncesi el kremini birkaç kez kullanın. Daha sonraki buluşmaları da düşünecek olursak, siz en iyisi artık her gece yatmadan önce el kremini sürün.

9. Sırf bu buluşmanın hatırına "kaşlarımı biraz daha inceltsem mi, daha güzel olur muyum" yanlışına sakın düşmeyin! Sizi ilk nasıl gördüyse o halinizle gidin. Ama tabii ki çıkan fazlalıkları kaş şeklini bozmadan alın.

10. Sivilcelerin sinirini bozmasına izin vermeyin, kapatıcı kullanın. Kapatıcınızı kullanırken bir anda kalın bir tabaka halinde sürmeyin, ince katlar şeklinde uygulayın. Üzerine pudranızı geçin.

11. Tırnak yeme gibi bir alışkanlığınız varsa, bu buluşma için takma ya da silikon tırnaklar ile durumu idare edebilirsiniz. Ama daha doğal bir görünüm için bu tırnakları çok uzun kullanmayın ve iddialı renklerde oje sürmeyin.

12. Daha önce hiç denemediyseniz oto-bronzer sakın kullanmayın. Çünkü bu ürünün yanlış kullanımı, uyguladığınız bölgede açıklı koyulu ten rengi yaratmak gibi kötü sonuçlar doğurabilir ve siz, bu büyük buluşmayı ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer bronz görünmeyi çok istiyorsanız, ışıltılı bronz pudra kullanmayı tercih edin.

13. Saçlarınızın daha parlak ve güzel görünmesi için bakım yaptırın. Aşırı jöleden ise kaçının, ne olur ne olmaz; yoksa eli saçlarınızın arasında mahsur kalabilir.

14. Hassas bir cildiniz varsa, tüylerden kurtulma işini buluşmanın hemen öncesinde yapmayın. Çünkü oluşan kırmızılıklar, hoş olmayan bir görünüm yaratacaktır.

15. Heyecandan canınız hiçbir şey yemek istemeyebilir. Ama unutmayın ki, ağız kokusu yüzünden karşınızdaki sizden bir anda soğuyabilir. Mutlaka ferahlık veren nane özlü bir macunla dişlerinizi fırçalayın ve buluşma anına kadar dişlere beyazlık veren sakız çiğneyin.

16. Her şey çok güzel geçti ve ne yazık ki ayrılma vakti geldi. Yanağına kondurduğunuz küçük buse gerçekten kalıcı bir etki bıraktı. Çünkü rujunuz yapış yapış onun yüzünde kaldı. Böyle bir senaryo ile karşılaşmak istemiyorsanız, rujunuzu sürdükten sonra fazlalığını elinizin üzerini öperek ya da bir selpak yardımı ile alın.