GeriAşk İlişki şansınızı ölçün
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlişki şansınızı ölçün

İlişki şansınızı ölçün

"Yaş farkınız var, maddi durumunuz farklı ya da siz hareketlisiniz o durgun. Aşk farklılık gözetmez; peki ya ilişkiniz sürecek mi?"

Zıt kutuplar birbirini çeker, ancak aradaki sihir yok olduğunda bu çekimin nereye kadar devam edebileceği bir soru işaretidir. Uzmanlar, bazı alışılmadık çiftlerin ilişkiyi yürütebildiğini söylüyor. Gelin duruma bir göz atalım.

İLİŞKİNİZİN YÜRÜME ŞANSI NEDiR?

Sevgiliniz 30'lu yaşlarda, siz 20'lerinizdeyseniz:

MÜKEMMEL. 30'lu yaşlarında bir erkek, 20'li yaşlarına göre, daha dengeli bir ilişki içinde yer almayı tercih edecektir, büyük olasılıkla barlarda gönül eğlendirme dönemini geride bırakmıştır.

Sevgiliniz 20'li yaslarda, siz 30'larınızdaysanız:

ZAYIF. Genç erkeklerin çoğu ciddi bir ilişki arayışı içerisinde değildir. Ama tam tersi siz, artık bir aile kurmayı düsünüyorken, o bu fikre pek de yakın olmayacaktır.

Şansınızı artırın: Görünen o ki, 20'li yaşlarında bir erkek de düzenli bir hayatı tercih edebiliyor (Ashton Kutcher, Nick Cannon) ancak monogam yaşama uyum sağlaması ve ilişkinin ilerlemesine alışması biraz zaman alabilir. Eğer sabırlı olabilir; onun eğlence, macera anlayışına ve enerjisine uyum sağlayabilirseniz, ilişkinizi uzun soluklu kılabilirsiniz.

Sizden daha çok parası var:

İYİ. Erkekler size sahip olamadığınız şeyleri sunarak sizi şımartabilmeyi ister, durumun buna imkan vermesi aranızdaki bağı güçlendirecektir.

Sizin daha çok paranız var:

ZAYIF. Erkekler yetiştirilirken finansal olarak başarılı olmaları gerekliliği bilinci ile yetiştirilirler, bu nedenle size uygun olmadığını düşünecektir.

Becerilerini öne çıkarın: İster güncel olaylar hakkındaki bilgisi, ister elektronik cihazlar üzerine dehası olsun, ilgi duyduğu konular ve belirli alanlarda onun görüşünü ve desteğini isteyin. Size ne kadar çok destek verdiğini gördüğünde, ilişkide kendini daha güçlü hissedecektir.

'Bay doğru'yu bulabildiniz mi?

Mükemmel uyum için

O içine dönük; siz dışa dönük bir yapıdasınız:

ŞÖYLE BÖYLE. Sosyal hayatınızı paylaşmak isteyeceksiniz. Başlangıçta sizi memnun etmek için çaba gösterse de, zaman içerisinde kendisini çekmesi sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Sosyal yönleri ortaya çıkarın: Arkadaşlarınızla olduğunuz ortamlara ve önemli etkinliklere onu da dahil edin. Sizinle geldiğinde, dans etmek için onu yalnız bırakmayın; çevrenizdeki kişilerle tanıştırın, ortak yönlerini öne çıkarın. Unutmayın, içe dönük kişiler genelde teke tek sohbetleri tercih ederler.

O dışa dönük; siz içe dönük bir yapıdasınız:

ZAYIF. Sosyal aktiviteler, kişiye belirli bir etkileşim ve statü getirir. Erkek arkadaşınız sizden bu ortamlarda, ona yapışmadan ve yüzünüzü asmadan eşlik etmenizi bekleyecektir.

LCV'lere olumlu yanıt verin: Bu, ona, onu ne kadar önemsediğinizi gösterecektir. Karşılaşacağınız kişiler hakkında önceden size bilgi vermesini isteyin (işleri, hobileri, tutkuları vs). Karşılaştığınızda havadan sudan konuşmak için elinizde bazı malzemelerin olması kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Yakın bulduğunuz arkadaşları ile birlikte program yapmayı önerin.

O rahat; siz kuralcısınız:

İYİ. Arada bazı sürtüşmelere sebep olabilse bile, ilk başta sizi ona çeken, her şeyi olduğu gibi kabullenen tutumu gerilimin yok olmasını sağlayacaktır.

Siz rahat bir yapıdasınız, o ise kuralcı:

İYİ. Birinin kontrolü ele alması kadının kendini güvende hissetmesini sağlar. Üstelik, birlikte onun kurallarını yıkmak sizin için eğlenceli bir oyun olacaktır.

Farklı karakterlerin aşkı sürer mi? Tartışın...