GeriKişisel Bakım Hollywood’un Tercihi Nefertiti Botoksu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollywood’un Tercihi Nefertiti Botoksu

Hollywood’un Tercihi Nefertiti Botoksu

"Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içerisinde en fazla yapılan botoks, bu sefer Hollywood yıldızlarının tercihi Nefertiti Lift tekniğiyle boyun bölgesine de gençlik aşılıyor."

Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Mustafa Kemal Ataönder Nefertiti botoks hakkında şunları söyledi: “ İsmini pürüzsüz ve uzun boyun güzelliğiyle anılan Mısır kraliçesi Nefertiti’den alan bu botoks uygulaması, boyun bölgesine yapılan bir medikal enjeksiyon çeşididir. Hollywood yıldızlarının son dönemlerde özellikle sosyal yaşantıyı etkilemeyen ve iz bırakmayan ameliyatsız teknikler içerisinde en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Dikkat ederseniz hiç birisinin gıdı bölgesinde kırışıklık, katlanma çizgileri yok. Son derece sıkı ve formunda bir dekolte ve gıdı bölgesine sahipler. Sırları ise Nefertiti lift!”

Yarım saat içinde gergin boyun hattı

“Yüz güzelliğinin devamı niteliğindeki boyun ve dekolte bölgesi, özellikle yaşlanma belirtilerini apaçık gösteren alanlardır. Hollywood sanatçıları başta olmak üzere, ülkemizde de yıldızların boyun bölgesine en fazla tercih ettiği Nefertiti botoks, uzman ellerle yapıldığı sürece son derece pratik ve sağlıklı bir uygulamadır.
Hollywood’un Tercihi Nefertiti BotoksuYüksek elmacık kemikleri ve sıkı bir cildiniz olabilir fakat boyun bölgesini bu duruşta ihmal ederseniz estetik bir görüntünün dışına çıkarsınız. Nefertiti botoks bu noktada son derece iyi geri dönüşler almamızı sağlıyor. Sağlı sollu çene kenarlarına, boyun bantları boyunca botoks enjeksiyonu yapıyoruz. Bu haliyle boyundaki kasları gevşetiyor, formunu kaybetmiş üst derideki sarkma sorunu toparlanıyor” ifadesinde bulunan Dr. Mustafa Kemal Ataönder, ortalama yarım saat içinde işlemin tamamlandığını söyledi.

Boyun daha uzun ve ince gözüküyor

“Boyun ve dekolte bölgesine uyguladığımız Nefertiti botoksun pek çok avantajı var. Boyun ve dekolte çizgilerinin açılmasına yardımcı olur. Boynun daha ince ve uzun görünmesini sağlar. Gıdıyı toparlar ve daha fazla toparlanma gerekiyorsa lipoliz uygulaması da seansa eklenebilir. Kısa sürede etkili bir çözüm sağlar ve ortalama 1 sene kadar etkinliğini devam ettirir” diyen Ataönder, cerrahi işlemlere alternatif, tamamlayıcı bu tedavinin, son derece konforlu ve hastayı mutlu eden çözümler sağladığının da altını çizdi.