GeriKişisel Bakım Hollywood güzelliğinin sırrı: 3 boyutlu cilt toparlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollywood güzelliğinin sırrı: 3 boyutlu cilt toparlama

Hollywood güzelliğinin sırrı: 3 boyutlu cilt toparlama

"Estetik dünyası, cerrahi müdahale olmaksızın cilt iyileştirmede yepyeni bir yönteme tanıklık ediyor: New Thermage CPT. Bu yöntemin uygulayıcılarından Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş bizleri bilgilendiriyor."

New Thermage CPT cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini toparlamada FDA onayı ve yapılan 500 bin uygulamanın tecrübesi ile yenilenmiş göz kapağı, karın, bacak ve kollar gibi çaresiz ayrıntılarda iyilik sağlamış ve estetikle ilgilenen aklıselim herkese cerrahisiz cilt iyileştirmede yüksek verimli olduğunu kanıtlamıştır.

Hollywood yıldızlarının tercihi

New Thermage CPT, yurt dışında sahne, sanat ve podyum dünyasında birçok ünlü isim tarafından tercih ediliyor. Madonna, Oprah Winfrey, Susan Walters, Cliff Richards, Kim Basinger, Demi Moore, Katie Holmes, Nicole Kidman, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker, Mel Gibson, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, Kirsten Dunst, Lindsay Lohan, Kate Winslet, Kim Kardashian, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford kullanan isimlerden bazıları.

Cerrahi facelift'e alternatif olarak tercih edilen New Thermage CPT yüze, göz kapağına, boyun bölgelerinde, karın, bacak, el ve kol gibi bölgeler için sarkmaya karşı en etkili yöntem. Tedavinin görevi yaşlanma sürecini durdurmak, doğal yaşlanmaya bağlı olarak yıllarca süregelen genç görünümü korumak... Yaşla birlikte kazanılan deneyimler ile kaybedilen kolagenin hayatımıza yansımasındaki mutsuzluk, mutluluk dengesini kurabilmiş, yaşı ilerlemiş ve daha çok kendine yatırım yapan şehirli kadınlarla yolculuğumuz botoks ile başladı yıllar önce. Botoks ile gergin duran alın ve göz çevresinin yanında, giderek artan göz kapağı çizgileri ve ciltteki sıkılık kaybını, hastamız bize "5. botoks'um ama neden eskisi gibi olmuyor" dediği zaman fark ettik ve anladık ki bir ayrıntıyı daha atlamışız.

'Eyeliner'ım dağılmıyor' diyebilmenin mutluluğu

5. ya da 6. botoks demek yaklaşık 3 yıllık bir zaman dilimi demek oluyor ve o süre içinde tam zıt görüntüde duran göz kapakları botoks ile açılan çizgilerin ortasına oturmuş oluyor. Ancak sağlıklı görünen bir göz kapağı ile botoks mükemmel uyum gösterebilir. New Thermage Eye cerrahisiz olarak üst göz kapağındaki yığılmayı azalttığı ve cildi iyileştirdiği konusunda FDA onayı ile devreye giriyor ve tek seanslık uygulama sonrası iyileşmeyi hasta bize artık "Eyeliner'ım dağılmıyor" diye tarif ediyor. Daha ileri yaş grubu ise "göz kapaklarımdaki ağırlık azaldı" diye yorumluyor. Görüldüğü gibi küçük ayrıntı gibi algılanıyor ve gözden kaçabiliyor; oysa ki yapılması gerekenler listesinin en başında olmayı hak ediyor.

Amaç yüz germe değil, yüz ovalini toparlamak...

New Thermage CPT ile yüz ovali, orta yüz ve çene altında yakalanabilecek iyiliği tarif etmenin en iyi yolu sanırım oturur pozisyondan sırt üstü yatar pozisyona geçtiğinizde aynadaki olumlu değişiklikler diye özetlenebilir. Sıkılaşma ve toparlama konusunda hastanın beklentisi sınırlı tutulmalıdır. Sonuç itibariyle yapılan işlem yüz germe operasyonu değildir; ama ondan bir önceki adım olarak tanımlanabilir.

Şimdiye kadar hiçbir sistem 3 boyutlu anlamda cilt toparlama ve sıkılaşmayı hedeflememişti. Cilt kalitesini arttırmak veya pürüzsüzlük, hatta 3 boyutlu anlamda cilt toparlama çizgileri hafifletme ile aynı şey demek değildir. Diğerleri için onlarca tedavi seçeneği varken, New Thermage CPT yüz ovalini toparlamada tek seçenek gibi duruyor.

Nasıl ve kimlere uygulanır?

CPT Thermage'da standart bir gövdenin üzerine oturan yüz, vücut ve göz kapağı için ayrılmış başlıklara sahip sistemde herhangi bir girişim yok. Yüzeyden cildin üzerine özel bir jel sürülerek uygulanıyor. CPT Thermage sadece tek seans uygulanan bir sistemdir; önce yüzü enerjiyi doğru bir şekilde verebilmek için hazır olarak bize verilen şablonlar ile küçük karelere bölünmüş kâğıtlarla işaretliyoruz. Yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 45 dakika ile 60 dakika arasında sürüyor. Uygulamadan 30 ile 60 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir.

Etkisi 2 yıl sürüyor...

Thermage CPT göz, yüz ve vücut olarak 3 ayrı işleve sahip hale gelmiştir. Yukarda bahsettiklerim dışında Thermage body ile iç kol, karın ve bacak bölgesindeki cilt sıkılaştırmada başarısı 50 ayrı klinik çalışma ile kanıtlanmış ve tedavi protokolü olarak hak ettiği yeri almıştır. Konu cilt sıkılaştırma olunca tüm bölgeleri tek bir başlık ile tedavi etmek imkânsızdır. Bunun için derinlikleri ve boyutları farklı olarak hazırlanmış başlıklarla tedaviler yapılır.

Aslında vücut formunun bozulmasının ya da selülitin en büyük nedeni gevşeyen cilt altı dokusu ve incelen cilttir. Thermage body ile cilt altı sıkılaşmakta ve yeni kolagen sentezi de tetiklenmektedir. Tüm uygulamalarda tek seanstan sonra görülen iyilik hali ilk etki ile oluşan iyileşmedir. Asıl iyilik halleri 3 ya da 6 ay sonra net olarak gözlenir ve etkiler 2 yıl kadar sürebilmektedir.

Sımsıkı bacaklar ve kalçalar için

Selülitiniz hangi aşamada