GeriKadın Sağlığı Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

"Sürekli diyet yapıyor ama zayıflayamıyor musunuz? O halde kısa sürede biten başarısız diyetlere son verin! Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin 10 yolunu deneyin..."

1. Her öğünde bol miktarda çiğ sebze

Her sabah 1 avuç maydanoz yiyin. Salata ve çiğ sebzelerinizi yerken üzerine mutlaka zeytinyağı ilave edin. Böylece metabolizmanızı besinlerin termik etkisinden de yararlanarak maksimum hızda çalıştırmış olursunuz. Roka, maydanoz, dereotu, kıvırcık, göbek, brokoli gibi koyu yeşil sebzeleri tüketin. Unutmayın: Ne kadar koyu yeşil o kadar sağlıklı...

2. Fitoform Kayısılı Karışık Bitki Çayı

Fitaform Çay, formda kalmayı destekleyici bitkilerden formüle edildiği için günde 1 bardak içmeniz metabolizmanızın hızlanmasına etki eder ve lifli içeriği de tokluk hissi vererek sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

3. Tabana kuvvet yürüyün

Her gün, gün içerisinde istediğiniz saatte en az 30 dakika yürüyüş yapın. Kendinizi aşırı yorup hırpalamamak şartı ile, ne kadar çok yürürseniz o kadar çok incelirsiniz. 1 saatten uzun hareketsiz hep oturur vaziyette kalmayın. 2-3 dakikalık da olsa dolanın.

4. Her gün 1 adet elma yiyin

Aç kalmak kilo vermek anlamına gelmiyor. Sakın aç kalmayın. Az az sık sık beslenin.

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

5. Daha Fazla Uyuyun

Vücudunuzun dinlenmesine izin vermeyip, yeterli ve kaliteli bir uyku uyumuyorsanız kortizol seviyenizin artmasına destek çıkıyorsunuz demektir. Kortizol, stres sırasında arttığı gibi uykusuz kalmanızdan da etkilenir ve karın bölgesindeki yağlarınızın artmasına neden olabilir. Ayrıca enerjiniz düşük olduğunda ve yorgun hissettiğinizde daha sık yeme ihtiyacı duymanızın nedeni de yükselen kortizol hormonunun size kendinizi aç hissettirmesinden kaynaklanır.

6. Süt ve yoğurt tüketin

Ara öğünlerde ve ana öğünlerde, her gün 2- 3 bardak süt veya yoğurt tüketerek kalsiyum alımını arttırın. Düzenli olarak doğal yiyeceklerin yapısından alınan kalsiyum ödemi azaltıp, metabolizmanıza ivme katar. Ve hızlı kilo vermenizde destekçiniz olur.

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

7. Probiyotik içeren besinleri tüketmeye özen gösterin

Probiyotik (diğer adıyla “yararlı bakteriler”) içeren besinleri tüketmeniz, bağırsak floranızı sağlıklı hale getirerek karın bölgenizin incelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri tüketimi sonrası şişkinlik problemi yaşaynlardansanız, bu sorununuzdan probiyotiklerin yardımıyla kurtulabilirsiniz.

8. Kahvaltıda yumurta yiyin

Yumurta uzun süreli tokluk hissi verdiği için arada atıştırma gereği duymayacaksınız. Ancak yumurtanızı yağda pişirmeyin. Haşlanmış katı yumurta en sağlık olanıdır.

Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

9. Stresinizi üzerinizden atın

Yaşadığınız küçük bir streste bile beyniniz kortizol üretimini arttırır. Bu hormon da karın bölgesinde ekstra yağ depolanmasına sebep olur. Karın bölgenizin daha fazla kalınlaşmasına tahammül edemiyorsanız, stresinizi söküp atın!

10. Yüksek miktarda tuz ve sodyum içeren besinlerden uzak durun

Tuz, sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve aşırı şişkinliğe neden olur. Tuzdan aldığınız sodyum vücutta fazla su tutulumuna neden olduğu için ödem problemi oluşur.

Bonus: Yazın daha iyi hissetmenin sağlıklı ve formda kalmanın cevabı videoda!

İLANDIR