GeriKişisel Bakım Her yer dahil!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her yer dahil!

"Uzman Doktor Alev Çelik yönetimindeki İsis Laser Merkezi, dermatolojik laser çalışmalarında önde gelen kuruluşlardan biri."

İsis Laser Epilasyon Merkezi, yoğun kıllanma sorunu bulunanlara ekonomik çözümler sunmak üzere, vucutta bulunan tüm kılları kapsayacak şekilde bir paket program hazırladı.

Paket program hakkında bilgi@isislaser.com'dan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İsis Laser yetkililerinden Dr. Alev Çelik, bütün kadınların istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulabileceğini söyledi. Dr. Çelik, İsis Laser Merkezi'nde en çok karşılaştıkları soruları şöyle sıraladı:

Laser epilasyon kalıcı mıdır?

Epilasyon uygulamalarının kalıcılığı, kozmetik sektorünün en önemli gündem maddelerinden biridir. Bu alanda yıllardır süregelen çalışma ve araştırmalar sağlanan epilasyonun süresini olabildiğince uzatmak şeklinde olmuştur. Ne yazık ki en gelişmiş epilasyon yöntemi olan foto epilasyon (lazer ve İPL) sistemlerinde bile kalıcılık konusunda, kişiden kişiye değişen sonuçlar alınmakta, her olguda uzun süreli(en az 2 yıl ) epilasyon sağlanamamaktadır. Toplumun büyük kesiminin, kalıcılıktan anladığı, ömür boyu kılsız bir yaşam olmaktadır. Ancak foto epilasyon uygulanan herkes bu kadar şanslı olamamaktadır. Epilasyonda sağlanan başarı kişiden kişiye değiştiği gibi aynı kişide bölgeden bölgeye bile farlılıklar gösterebilmektedir. Yüzde 10 olgu ise lazer/İPL epilasyona hemen hiç cevap vermemektedir. Her nekadar Lazer/İPL uygulamaları, günümüzde en uzun süreli kalıcı epilasyon sağlayan yöntemler olmakla birlikte,bu sistemler ile epilasyon yaptırmayı düşünenler, büyük beklentiler içine girmeden olumsuz sonuçlarla da karşılabilecekleri konusunda bilinçli olmalıdırlar.

Laser tedavisi ağrılı mıdır?

Ağrısız bir epilasyon uygulaması henüz geliştirilememiştir. Ancak laser epilasyon en ağrısız olan uygulamadır. Ten rengine ve uygulanan bölgeye göre değişmek üzere paket lastiği çarpmasına benzer bir ağrı duyulabilir.

Sağlık açısından güvenli midir?

Yaklaşık 8-10 yıldır laser epilasyon güvenle kullanılmakta olup, çok geniş kapsamlı bilimsel araştırmalar yapılarak, sistemin uzun dönemli kalıcı yada sonradan ortaya çıkabilecek bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır. Amerikan gıda ve ilaç kurumu (FDA) laserle epilasyon uygulamalarına onay vermiştir.

Tedaviyle beraber neler görülebilir?

En sık görülen durum tedavi sırasında uygulanan bölgede ortaya çıkan kızarıklık ve hafif yanma hissidir. Birkaç gün içinde kaybolan bu durum herhangi bir tedavi gerektirmez. Nadiren ve kişiden kişiye değişmek Üzere geçici hipopigmentasyon (cilde beyaz beneklenmeler), kabuklanma, pullanma şeklinde doku değişiklikleri görülebilir.

Laser tedavisi için ön hazırlık gerekli midir?

Uygulamadan 4-6 hafta öncesinde ağda, iğneli epilasyon veya diğer yöntemlerle kıl kökünün tahrip edilmemiş olması gerekmektedir. Uygulama öncesi, cilt üstünde maksimum 1-2 mm kıl kalacak şekilde traş veya tüy dökücü kremler ile temizlik yapılmalıdır. Ten renginin koyulaşmaması için güneşe çıkmadan önce en az SPF 15 yada daha büyük faktörlü kremler ile koruma sağlanmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için:

Dr. Alev Çelik - Dr. İbrahim Çelik
Bağdat cad. Vadi Apt. 300/3
Caddebostan - İstanbul
Tel: 0216 3550039

www.isislaser.com

www.epilasyon.gen.tr