Geriİyi Yaşam Her sabah yorgun uyanıyorsanız…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her sabah yorgun uyanıyorsanız…

Her sabah yorgun uyanıyorsanız…

"Ne kadar dinlenseniz de güne yorgun başlıyorsanız dikkat etmeniz birkaç şey olabilir."

Modernleşmenin, kent yaşamı sorunlarının ve iş hayatının belki de en olumsuz katkılarından biri, yorgunluk. Özellikle kadınlar üzerinde yorgunluk; depresyon, mutsuzluk ve dönemsel değişimlerin
de etkileriyle artan bir hale gelebilir. Yorucu bir günün ardından akşam yatağımıza yatıp dinlenmemize rağmen sabah daha kötü uyanıyorsak bazı şeyleri değiştirme vaktinin geldiğini anlamalıyız.   Öncelikle yaşam hızımızı düşürerek stresten ve bizi sinirlendirip gerebilecek birçok şeyden uzak kalmalıyız.

Her sabah yorgun uyanıyorsanız…


Eğer çalışıyorsak, çalıştığımız ortamı gözden geçirip yeni düzenlemeler getirebiliriz ve bizi rahatlatacak çalışma ortamı yaratabiliriz. Stresli bir iş hayatı ve yıpratıcı bir ilişkiye sahipsek yeni planlar yapma vakti gelmiş demektir. İlişkimizi ve iş yaşamımızı gözden geçirmeli ve yeniden düzenlemeliyiz.
İmkân buldukça sürekli yaşadığınız ortamdan küçük de olsa uzaklaşmayı deneyin. Size rahat gelecek başka yerlerde dinlenmeye özen gösterin. Uyumanıza rağmen günlerce süren yorgunluk belirtileriniz devam ediyorsa bu durumun nedenlerini göz ardı etmeyin. Bunlardan birkaçı; kansızlık, yavaş çalışan tiroid bezleriniz, idrar yolu enfeksiyonu, fazla kafein tüketimi, kalp hastalıkları ve uyurken nefesinizin durması yani uyku apnesi olabilir.