GeriMakyaj Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si

Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si

"Kirpiklerimiz için nasıl bir maskara kullandığımız ve ne şekilde uyguladığımız çok önemli. Peki doğru maskara nasıl uygulanır?"

Makyaj yaparken kusursuz olması için dakikalarımızı verdiğimiz bölgemiz şüphesiz gözlerimiz. Gözlerimizin olduğundan daha iri ve büyük görünmesini sağlayan aksesuarlarımız ise kirpiklerimiz. Bu nedenle maskarayı doğru uygulamak oldukça önemli!

A) Maskaranızı kirpiklerinize 3 aşamada uygulamalısınız:

1.adım:Maskaranın çubuğunu kirpiklerinizin dibine yerleştirin ve soldan sağa doğru kıpırdatarak ucuna doğru çekin. Önemli olan kirpik köklerinizin dolgun görünmesidir.

2.adım:Maskara çubuğunu kirpiklerinizi ayırmak için kullanın. Bunu çubuğu kirpiklerin arasından hızlı hareketlerle geçirerek yapabilirsiniz.

3.adım:Son adımda gözlerinizi kapatın ve çubuğu kirpiklerinizin üzerine yerleştirip içeri doğru döndürün.

İşte bu kadar! Şimdiden dolgun kirpiklere sahip güzel gözleriniz var.

Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si

Eğer hacimli bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız, aynı işlemi ilk tur kuruduktan sonra tekrarlayarak istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Ve hatta üzerine kirpik kıvırıcınızla yapacağınız son bir hamle, kirpiklerinizi arşa çıkaracaktır.

B) Peki doğru uygulama dışında maskara kullanırken başka nelere dikkat etmelisiniz?

Tabii ki size uygun maskarayı bulmalısınız. Kendinize maskara seçerken öncelikle nerede kullanacağınızı ve neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Kirpiklerinizi uzatmaya mı, kalınlaştırmaya mı ihtiyacınız var. Su geçirmezlik veya topaklaşmayı önleyici fırçalar gibi ihtiyaçlarınız da olabilir.Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si

Öncelikle bunu belirleyip sonrasında size özel maskarayı uygun fiyata bulmaya çalışabilirsiniz. Unutmayın ihtiyacınız olan maskara illa pahalı bir marka ürünü olmayabilir. Piyasadaki ortalama fiyatlara sahip birçok maskara gerekli olanı karşılayacak düzeydedir. İşinize yaramayan bir pahalı maskaradansa yazın kullanabileceğiniz su geçirmez maskara ya da renkli maskaralar gibi seçenekleri de uygun fiyatlara makyaj çantanıza ekleyip çeşitlendirebilirsiniz.Her Kadının Bilmesi Gereken Maskaranın ABC’si

C) Maskaranızı seçerken sağlığınızdan olmayın!

Makyaj malzemesi satan dükkânlarda size uygun maskarayı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise hijyendir. Göz çok çabuk enfeksiyon kapan bir organımızdır. Bu nedenle açıkta bulunan maskaraları denemek yerine mağazaların iade politikalarını öğrenip, beğendiğiniz maskarayı alıp deneyin. Size uygun olmadığını düşündüğünüz takdirde ise geri verin.