GeriEtkinlik Rehberi Hangi ülkeden ne getirilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi ülkeden ne getirilir?

Hangi ülkeden ne getirilir?

"Yurtdışına çıktığınızda sevdiklerinize ve ailenize küçük de olsa bir hediye getirmek adettendir. Elbette işin kolayına kaçıp herkese birer magnet alabilirsiniz ama bir de bunlara göz atın..."

Çin: Bavulunuzda yer varsa ya da ekstra bagaj ödemeyi göze alıyorsanız hem kendiniz hem de sevdikleriniz için porselen takımlar iyi birer hediye olabilir. Ayrıca yemek çubukları, çay setleri ve geleneksel işlemeli elbiseler getirebilirsiniz.

Hangi ülkeden ne getirilir

Hindistan: Konu Hindistan gibi otantik ve tarihi olan bir ülke olunca elbette hediye seçenekleri de çoğalıyor. Ancak sevdiklerinizin en çok beğendiği hediye, uğurlu filler olacaktır. Aynalı masa ve yatak örtüleri, el yapımı çömlekler, baharat ve şifalı otlar, geleneksel Hint elbiseleri de cazip hediyeler olabilir.

Hangi ülkeden ne getirilir

Fransa: Fransa'da peynir ve şarapçılık çok gelişmiştir. Aklınıza gelen gelmeyen bir sürü peynir ve şarap çeşidini en sıradan marketlerde bile bulabilir, gayet uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Hangi ülkeden ne getirilir

Tayland: Başkent Bangkok; zümrüt, yakut, safir gibi değerli taşların bolca bulunduğu bir şehir… Sevdiklerinizi gayet makul fiyatlara satılan bu taşlardan yapılmış aksesuarlarla sevindirebilirsiniz. Tayland'ın ayrıca ipeği de çok ünlü. Türkiye'dekinden çok daha ucuz fiyata ipek eşarplar, bluzlar ve elbiseler bulmanız mümkün.

Hangi ülkeden ne getirilir

İtalya: Cam aksesuarlar, müthiş kuklalar, dantel işlemeler, antika eşyalar ve elbette spagetti… İtalya bir Akdeniz ülkesi ve muhteşem lezzette zeytinyağları var. Makarna ve zeytinyağı çeşitlerinden oluşan şık hediye paketleri satan dükkânlar oldukça fazla… İtalya’dan getirilebilecek en iyi hediye de bu olsa gerek.

Hangi ülkeden ne getirilir

İngiltere: Sevdiklerinize İngiltere'nin sembollerinden biri olan oyuncak çift katlı kırmızı otobüslerden, porselen bebeklerden ve oyuncak telefon kulübelerinden satın alabilirsiniz.

Hangi ülkeden ne getirilir

Güney Afrika: Güney Afrika'da tahta işlemeciliği çok gelişmiştir. Oyuncaklar, mutfak eşyaları, aklınıza gelebilecek her şeyin tahtadan yapılmışını sokaklarda görebilirsiniz. Ayrıca motifli tişörtler, safari giysi ve aksesuarları da hediye seçenekleriniz arasına girebilir.

Hangi ülkeden ne getirilir

Mısır: Şallar, piramit ve firavun heykelleri, oyuncak develer, hiyeroglif yazılı aksesuarlar ve masklar her yerde görebileceğiniz hediyelikler. Bunların dışında baharatçıları gezerek Mısırlı kadınların saçlarının güzelliğini borçlu oldukları özel yağ karışımlarından da alabilirsiniz.

Hangi ülkeden ne getirilir