GeriKişisel Bakım Hamilelikte epilasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamilelikte epilasyon

Hamilelikte epilasyon

"Hamile bayanlar için epilasyon önerileri bulduk, yazdık."

Biz kadınlar için temiz hissetmek her zaman önemlidir. Vücudumuzdaki tüylerden kurtulmak için çeşitli yollara başvururuz. Kimimiz ise lazer epilasyon ile bu uğraşa kökten son vermeyi seçer. Normal durumlarda dahi epilasyon yöntemlerinden zarar görebiliyorken, bu durum hamilelikte daha fazla özen gerektiriyor.

Hamile bayanların, kesinlikle tüy dökücülerden uzak durmaları gerekmektedir. Tüy dökücünün içinde bulunan kimyasalların, hamilelik sürecine zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Temizlik açısından genel tercih ağda yönünde olmasına rağmen, hamilelikte cilt daha hassas ve gergin olacağı için acı hissi ve tahriş olasılığı daha yüksektir. Hamile bayanların ağda yapımında öncelikle dikkat etmeleri gereken, ağda yapılacak bölgenin temizliğidir. İlk işlemden sonra acı dayanılamayacak bir seviyede ise ağda uygulaması bırakılmalıdır.

Devam edilir ve acı hissi giderek artarsa, bu durum duyuları uyaracağından doğum beklenenden erken gerçekleşebilir. Normalden fazla acı hissi duyulmaz ise ağdaya hijyenik bir biçimde devam edilmeli ve ağdayı sürmek için kullanılan spatula, bir kereden fazla kullanılmamalıdır. Tüm bunlara özen gösterirseniz, rahatlıkla ağdanızı yapıp temiz bir hisse kavuşabilirsiniz. Dikkat edilmesi gerekenler dışında, ağdanın hamile bayana ve bebeğe bir zararı yoktur.

Lazer epilasyon yöntemi kullanmak isteyen hamile bayanlar için biraz araştırma yaptık ve işini iyi bilenlerden yardım alındığı takdirde, radyasyona maruz kalma durumu söz konusu değildir. Bebeğin zarar görmemesi için gebeliğin, en önemli evresi olan ilk üç ay içinde lazer işleminden uzak durulmalıdır.