GeriKişisel Bakım Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri!

Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri!

"İlginç güzellik efsanelerinin hangisinin doğru olduğunu merak ediyor musunuz?"

Bazı güzellik efsaneleri günlük hayatımızda yer etmiştir. Bunlar nedir? Doğru mudur?

Süt ve bal banyosu: Sütün içinde bulunan laktik asit, vücududoğal bir şekilde yumuşatır. Sütün içine katacağınız bir çay kaşığı bal ise anti-bakteriyel bir etkiye sebep olur. Vücudunuz için faydalıdır.

Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri

Kırmızı şarap: Kırmızı şarabın vücut sağlığı için yararlı olması hakkında yeni bir haber veren uzmanlar, anti-oksidan ve polifenol içerdiğini belirterek süt kadar vücuda yumuşatıcı bir etki sağladığını belirttiler. Şarabı da banyonuzda vücudunuza uygulayarak sağlıklı bir yumuşama sağlayabilirsiniz.

Marul ve ıspanak: Güzellik uzmanları, kırışıklarla savaşmak,saçlarınızı korumak ve tırnaklarınızı güçlendirmek için bu iki yiyeceği beslenme düzeninizden çıkarmamanız gerektiğini öneriyor.

Maydanoz: Uzmanlar maydanozun kötü ağız kokusuna karşı etkili olduğunu söyleyerek salatalarınız içinde tüketmenizi öneriyor.

Güzelliğiniz için birkaç değişik öneri

Kafein: American College of Sports Medicine öğrencilerinin yaptığı bir çalışmaya göre kahve, buzlu çay ve sodadan alacağımız kafeinin vücudu dirençli hale getirerek performansımızı güçlendirdiğini ortaya koyuyor.

Limon: Limon suyunun çay ile karıştırmak yağlı saçlar için kullanılması tavsiye ediliyor. Limonda PH dengesini saçta sağlayarak yağlanmalara karşı koruyucu özellik taşıyor.