GeriKişisel Bakım Güzelliği garantilemek için cildinizle sözleşme yapın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzelliği garantilemek için cildinizle sözleşme yapın!

"Aslında hepsi bildiğimiz şeyler. Ama yine de bazen unutkanlık bazen de ihmalkarlık bizi bunları yapmaktan alıkoyuyor. Bu kez bir değişiklik yapın ve cildinizle bir sözleşme imzalayın. Cildiniz için sakıncalı olan tüm alışkanlıkları faydalı olanlarla yer değiştirin. Uzun yıllar sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmayı garantileyin!"

Madde 1- Yüzümü sabunla temzilemeyeceğim

Sabun yerine size uygun bir temizleme ürününü kullanmanın ilk etkisini cildinizdeki yumuşaklıkla hissedeceksiniz. Uzun vadedeki etkisi ise, çabucak kuruyup pul pul dökülmeyen, parlak ve her anlamda sağlıklı bir cilt olacak.

Madde 2- Makyajımı temizlemeden yatmayacağım

Makyajınızı temizlemeden, nemlendiricinizi sürmeden asla yatmayın. Böylece gözenekleri tıkanmayan, problemsiz bir cildiniz olacak. Ayrıca bu göz sağlığınız için de faydalı. Makyajınızı temizlemeden yatmazsınız, göz alerjileriyle uğraşmayacak ve daha güel kirpiklere sahip olacaksınız.

Madde 3- 1 fincan kahveye karşılık 1 bardak su içeceğim

Kahve ya da kolalı içeceklerle aranız fazla iyiyse ve onlardan bir türlü kurtulamıyorsanız o zaman kendinize ceza vermenin zamanı geldi! Kafein içeren bu maddeler vücudunuzu susuz bırakıyorlar ve bu da cildinizin kurumasına neden oluyor. İşte bu nedenle içtiğiniz her bir fincan kahve ya da kolaya karşılık mutlaka 1 bardak su için.

Madde 4- Boynuma ve ellerime de nemlendirici süreceğim

Yaşınızın tek göstergesi yüzünüzdeki kırışıklıklar değil. Boynunuz ve elleriniz de pek ala yaşınızı ele verebilir. Yüzünüz için kullanacağınız nemlendiriciyi mutlaka boynunuza da uygulayın. Hatta bu alanı dekolte bölgenize kadar uzatabilirsiniz. Elleriniz için de anti-aging ürünleri kullanmanız ve onları da tıpkı yüzünüz gibi güneşten korumanız yerinde olur.

Madde 5- Makyaj malzemelerimi temiz tutacağım

Makyaj yapmak için kullandığınız aplikatörler, süngerler ve fırçalar. Tüm bunlar nemli ortamlarıyla bakterilerin üremesi için ideal bir alan sunuyorlar. Makyaj malzemelerinizi ayda en az bir kez, makyaj temizleyicinizle köpürttüğünüz suda bir sure bekletin ve durulayın. Böylece hem cildinizi enfeksiyonlardan koruyacak hem de yaptığınız makyajdan daha iyi sonuç alacaksınız.

Madde 6- Daha çok uyuyacağım

Daha çok uyumanın ilk etkisini nerede fark edeceksiniz, biliyor musunuz? Göz altlarınızda. Göz altlarındaki mor halkalardan kurtulmanın en kolay ve etkili yolu günde en az 8 saat uyumaya çalışmak. Ayrıca tüm vücut fonksiyonlarınız hızlanacak kendinizi daha dinç ve zinde hissedeceksiniz. Tabii bu da en güzel şekilde yüzünüze yansıyacak.

Kaynak: Formsante