GeriKişisel Bakım Güzel gözler için maskeler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzel gözler için maskeler!

Güzel gözler için maskeler!

"Gözleriniz ne kadar güzel olursa olsun eğer altları mosmor görünürse ya da şişerse, bu iyi görünmenizi engelleyecektir."

Gözlerinizin güzelliğinin bozulmaması ve her daim çekici görünmesi için sizin de üzerinize düşen bir kaç görev var. Zamanın etkileri ve her gün yaptığınız makyaj, elbette göz çevrenizin deforma olmasına ve bozulmasına yol açıyor. Ama dert etmeyin, buna karşı koymak için sizin de silahlarınız var!

Güzel gözler için maskeler

Kırışılıkları engellemek için

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Torbaları yok etmek için

Bir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Güzel gözler için maskeler

Şişlikler için

Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Güzel gözler için maskeler

Morluklar için

Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.

Güzel gözler için maskeler

Bunu mutlaka deneyin!

Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

Güzel gözler için maskeler

Kadın Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ