GeriModa Trendleri Güneş gözlükleriniz yüzünüze yakışsın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş gözlükleriniz yüzünüze yakışsın

Güneş gözlükleriniz yüzünüze yakışsın

"Yaz aylarında hem korunma hem de şıklığınızı pekiştirmek adına kullandığınız gözlüklerinizi doğru seçin!"

Kadın erkek herkesin vazgeçilmez aksesuar ve koruyucusu güneş gözlükleri hem şık hem de yüz tipinize uygun olsun. 2012 gözlük modasının belirginleştiği ve yaz mevsiminin kendini iyice hissettirdiği şu sıralar gözlüğünüzü seçmek için en uygun zaman. Doğru gözlük seçimi için bilinmesi gerekenleri sizin için yazdık.

Oval bir yüz tipine sahip iseniz, her model ve boyuttaki gözlükler size yakışacak niteliktedir. Size sadece zevkinize uygun gözlüğü seçmek kalıyor.

Yüzünüz yuvarlak ise, yüzünüzün daha uzun görünmeye ihtiyacı olacağı için çerçeveli ve köşeli gözlükler sizin tercihiniz olmalı.

Dikdörtgen diye nitelendirilen bir yüze sahipseniz, sizin ihtiyacınız olan yüzünüzü daha küçük gösterecek tarzda gözlük edinmek. Bunun içinde sizin tercihiniz yuvarlak şekle sahip güneş gözlükleri olmalı. 

Eğer kare diye nitelendirilen yüz tipine sahip iseniz, yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesini sağlamalısınız. Kedigözü tarzdaki yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri sizi daha hoş gösterecek. 

Son olarak geniş yapıya sahip burnu olanlar için büyük çerçeveli gözlükler, uzun burunlu olanlar için yüksek çerçeveli değişik tarzdaki gözlükler ve küçük burunlu olanlar için de yüksek köprülü güneş gözlükleri daha uygun olacaktır.