GeriKişisel Bakım Gözaltı morluklarına bitkisel çözümler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözaltı morluklarına bitkisel çözümler!

Gözaltı morluklarına bitkisel çözümler!

"Gözaltı morluklarının giderilmesinde kullandığımız kozmetik ürünler, sadece geçici çözümler sunmaktadır. Oysaki bitkisel yöntemlerle daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz."

Gözaltı morluklarına salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini çoğumuz biliyoruz. Bu malzemeleri poşetle değil taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulayın. K ve C vitamini içeren göz çevresi kremleri kullanın.

Gözaltı morlukları için bitkisel tedaviler:

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın. Ayrıca muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılması gerekir...

Gözaltı morluklarına bitkisel çözümlerOnun dışında yoğurdun suyunu düzenli olarak sürmek, elma kabuğu koymakta faydalıdır.

Avokado yağı
Bunun yanı sıra her zaman tercihim olan doğal bakım önerim ise göz çevresi için avokado ve buğday yağıdır. Bu karışımı dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde göz çevresine sürmelisiniz.


Gözaltı morluklarına bitkisel çözümler

Rezene terapisi

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.Elma terapisi

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın. İçerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirip sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Gözaltı morluklarına bitkisel çözümler

Zambak kürü

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk, şişlik ve morarmaları gideriyor. Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Burcunur Yılmaz