GeriKadın Sağlığı Göbeğimi Nasıl Eritirim Kural 1
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göbeğimi Nasıl Eritirim Kural 1

Göbeğimi Nasıl Eritirim Kural 1

"Kolay kilo vermenin basit kuralları..."

Şekerli veya tatlandırıcı sakız çiğnemeyin!

İki öğün arasında katı ve çiğneyerek bir şey yemeyin dediğimizde, sakız çiğnemek buna dahil değildir. Fakat şekersiz yazan tatlandırıcılı sakızlar uygun değildir. Bu sakızları çok çiğnemek ve sık olarak değiştirmek gizli şeker ihtiyacını gösterir. Sindirim sistemi tembelleşmeye çok müsaittir.

İnsanoğlu da öyle değil mi? İhtıyacı olan maddi imkanları hiç çalışmadan ona verirseniz tembelleşir ve çalışmaz, böylece ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelir. Tatlandırıcılı sakzılar içerisinde tatlı hissini veren fakat şeker gibi kullanılabilecek bir enerji barındırmayan sakızlardır. Fakat tatlı hissi bile vücudun koay yoldan tatlı elde edebileceği hissini verdiğinden, sindirim sisteminin aktif çalışmasına ve ileride tatlı krizlerine yol açabilmketedir. Bu nedenle, tadı tüketildikten sonra çiğnediğiniz sakızı değiştirme ihtiyacı hissedersiniz.
Göbeğimi Nasıl Eritirim Kural 1Eğer siz para yerine çok iyi taklit edilmiş bir sahte parayı tembel birisine verirseniz; çalışma yerine onu para yerine kullanmaya çalışır. Kullanamayınca bir başkasını ister yine kullanamaz ve çalışmadığı için para kazanamadığından çok büyük bir mali krize girer. İşte tatlandırıcı sakızların da bize ileride yaratacağı sorun benzerdir. Bu nedenle her ne şartta olursa olsun  şeker tatlidi yapan tatlandırıcılardan uzak durmamız gerekir.

Unutmayın içinizde tembel olmaya çok yatkın bir beyin var. Bu beynin peşinden gitmek yerine, Yemeğini taştan çıkartan beden aklını takip etmejte yarar vardır.

Göbeğimi Nasıl Eritirim Kural 1