GeriModa Trendleri Giysileriniz sizi zayıf göstersin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Giysileriniz sizi zayıf göstersin

Giysileriniz sizi zayıf göstersin

"Kilo problemi yaşıyorsanız ve zayıf görünmek en büyük hayaliniz ise doğru kıyafet ve renk seçimi sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterebilir."

Bilmelisiniz ki doğru kesimler, doğru renk ve desenler sizi normalden daha zayıf gösteriyor. İşte size moda uzmanlarından birkaç öneri;

1. Kıyafetlerinizde tek renk tercih edin.

Kıyafet seçimlerinizde tercihinizi koyu, düz renklerden yana kullanın. Örneğin, lacivert, siyah veya koyu kahve gibi renkler sizi çok daha zayıf ve şık gösterecektir. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da tercih edebilirsiniz.

2. Kumaş seçiminizi doğru yapın.

Vücudunuza tamamen yapışan, sert ve katı kumaşlardan uzak durun. Eğer amacınız zayıf görünmekse bu tür kumaşlar kesinlikle yanlış tercih. En doğru seçim yumuşak, hafif, vücudunuza yapışmayan kumaşlardır. Böylelikle vücudunuzun kilolu kısımlarını kamufle etmiş olursunuz.

3. Kıyafetlerinizi vücudunuza göre ayarlayın.

Eğer geniş omuzlara sahipseniz, vatka ya da buna benzer aparatlar kullanmayın. Aynı şekilde kayık yaka ve yuvarlak yakalı giysiler yerine, V yakayı tercih edin. V yakalı elbiseler ve bluzlar üst kısmınızı daha küçük gösterir. Eğer vücudunuzun üst kısmı dar, alt kısmı geniş ise omuzlarınıza uygun, boynunuzu kalın göstermeyen ve sizi dik gösterecek kıyafetleri seçin. Yuvarlak veya oyuk yaka kesimler, normal kesim pantolonlar veya düz etek modelleri vücudunuz için doğru seçim olacaktır.

4. Geniş kalça ve basenler için pileli tercihler yapabilirsiniz.

Eğer kalçalarınız ve basenleriniz geniş ise, bel kısmından büzgülü, pileli, rahat etek ve pantolonları tercih edebilirsiniz. Böylelikle basenlerinizi ve kalçalarınızı kamufle etmiş olursunuz. Dilerseniz etek veya pantolon giydikten sonra seçiminizi, kalçalarınızı örtecek uzunlukta bluz ya da hafif örgü tuniklerden yana yapabilirsiniz. Normalden daha uzun ve daha zayıf bir görünüm elde etmek için ise eteğinizin veya pantolonunuzun boyu yere değecek kadar uzun olmalı.

5. Kıyafetinizin kesimini ve dikişini inceleyin.

Giysilerinizde, özellikle ceketlerde vücudunuzu sıkıca saran modellerden uzak durun. Vücut hatlarınızı hafifçe belli edecek modelleri seçin. Aynı şekilde elbiselerinizin veya eteklerinizin dikişleri de sizi daha kilolu veya zayıf gösterebilir. Bu ayrıntılara özellikle dikkat edin.

6. Ayakkabılara dikkat edin

Zayıf görünmeniz sadece kıyafetlerinize bağlı değil. Arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için ayakkabılarınız giysilerinizle bir bütünlük oluşturmalı. Eğer geniş ayaklara sahipseniz ince şeritli ayakkabılar, düz sandaletler ve ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine kısa topuklu veya giyebiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. Yüksek topuklar sizi her şekilde zayıf gösterir. Kare topuklardan ve ayak bileğinize dolanan modellerdeki ayakkabılardan uzak durmaya çalışın. Aksi halde bacaklarınız kısa ve bodur görünür.