GeriModa Trendleri Giyinmenin altın kuralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Giyinmenin altın kuralı

Giyinmenin altın kuralı

"Her kıyafetin üzerinde iyi durmayacağını artık çoğu kadın biliyor. Peki, bazı küçük ayrıntılarla kıyafetleri üzerinize uyarlamaya ne dersiniz?"

En önemli nokta orantılara dikkat ettiğiniz sürece hemen herkesin her kıyafeti giyebileceğidir. Örneğin kapri pantolonlar: Uzun ince bir mankenin kaprisi parlak desenlerde, dar ve bacaklarını tam saran bir kapri olabilirken, 40 beden ve ortalama boylarda bir kadın için düz özellikle nötr bir renkte, bilekten biraz yukarıda bitecek bir kapri daha uygun olacaktır. Hatta 46 beden ve kısa boylu bir kadında daha bol bir kesim, koyu renk zeminde çok daha şık duracaktır.

Giyinmenin altın kuralıKafanız karışmasın. Sadece podyumlarda gördüğünüz tasarımların sizin bedeninize uyarlanabileceğini hatırlayın. Seçiminiz mini etekse, eteğin boyuyla oynayabilir ya da eteğinizin altına giyeceğiniz koyu renk çoraplarla giyiminizi tamamlayarak daha az ten gösterebilirsiniz.

Giyinmenin altın kuralıKıyafetlerinizin boylarını ayarlayabilir, katlı giyinebilir, kumaşlarla dokularla oynayabilir, sizi tamamlayan renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Sizin tarzınızı, bedeninizi ve hayatınızı tamamlayan renk, desen, kumaş stillerini bilin ve oran orantıyı hayatınızdan çıkarmayın! Unutmayın ne giydiğiniz değil, nasıl giydiğiniz önemlidir.

Giyinmenin altın kuralı

Moda Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ