GeriKişisel Bakım Genç kızların tercihi: Hokka burun, dolgun dudaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç kızların tercihi: Hokka burun, dolgun dudaklar

Genç kızların tercihi: Hokka burun, dolgun dudaklar

"Devir değişti, artık liseden mezun olan genç kızlar ailelerinden karne hediyesi olarak, yeni bir bilgisayar, cep telefonu yerine burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu istiyor."

Genç kızların, son günlerin popüler ismi Beren Saat gibi kaşlar ve buruna, Nurgül Yeşilçay gibi göğüsler ve dudaklara sahip olmak istediğini belirten Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Naci Çelik, önemli olanın kendi yüzüne yakışanla istenen fiziği buluşturmak olduğunun altını çiziyor.

Okulların tatile girmesiyle mezuniyet telaşı da başladı. Genç kızlar mezuniyet balosunda kıyafeti, saçı ve makyajıyla gecenin en güzel kızı olmak için uğraşıyor. Bu hazırlıklara bir de estetik telaşı ekleniyor. Karne hediyesi olarak genç kızlar ailelerinden burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu istiyor. Düğün öncesi estetik yaptırmak isteyenlere artık mezuniyet öncesi estetik yaptırmak isteyenlerin eklendiğini söyleyen Dr. Naci Çelik, genç kızların en çok burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu yaptırmak istediklerini belirtiyor.

Hangi estetikleri tercih ediyorlar?

Çoğunlukla burun estetiği yaptırmak istiyorlar. Burun estetiğinin iyileşme süreci bir ay sürüyor. İyileşme süreci burun estetiğine göre daha kısa olan botoks ve dudak dolgusu da mezuniyet öncesi genç kızların en çok tercih ettikleri estetikler arasında. Göğüs büyütmek isteyenlerin sayısı da yaz döneminde artıyor.

Estetik sonunda beklentisini bulamayıp üzülenler olmuyor mu?

Biz 3 D görüntüleme sistemi kullanıyoruz. Bu sistem göğüs, burun estetiği yaptırmak isteyen kişinin birçok açıdan fotoğraflarının çekilerek 3 boyutlu bir sonuç verecek şekilde birleştirilmesinden oluşuyor. İstenen değişikliğin sizi nasıl göstereceğini yani yeni burnunuzun, göğsünüzün nasıl olacağını size operasyon öncesi birçok açıdan görme fırsatı veriyor. Bu da tatsız sürprizleri önlediği gibi bize de daha rahat çalışma olanağı sağlıyor.

Aileler estetik operasyonları destekliyor mu?

Çoğunlukla aileleriyle geliyorlar. Estetik bazı ailelerinin mezuniyet hediyesi oluyor, hatta bazı anneler hem kendilerine hem kızlarına yaptırıyor.

Peki, erken yaşta estetik yaptırmanın sakıncaları yok mu?

Sağlık açısından estetik yaptırmanın hiçbir sakıncası yok. Fakat daha gelişme çağında estetik yaptırmak isteyen genç kızlar için çok ciddi olmamakla birlikte psikolojik açıdan değerlendirilebilecek bir sorun oluşabilir.

Önceki yıllara göre mezuniyet öncesi estetik yaptıranların sayısında artış olduğunu söyleyebilir miyiz?

Artık aileler estetiğe daha sıcak bakıyorlar. Bu nedenle ailelerin çocuklarını desteklemeleri estetik yaptıran gençlerin de sayısını artırıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık estetik sonuçlarından korkulacak ameliyat olmaktan çıktı. Yaptıracakları estetiğin sonucunu önceden görebilmenin de etkisi büyük elbette.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Naci Çelik

www.drnacicelik.com
Prago Klinik: Tel: (0216) 386 27 27

Mükemmel bir dekolte için işte çözüm

Gözaltı peelingi ile morluklarla vedalaşın!