GeriMakyaj Gece makyajı için öneriler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gece makyajı için öneriler!

Gece makyajı için öneriler!

"Günün her saatine göre ayrı makyaj teknikleri olduğu biliyoruz. Peki gecenin parlayan yıldızı olmak için ne yapmalıyız?"

Gece makyaj yaparken önemli detayları göz ardı etmemeliyiz. Örneğin restauranta şık bir yemeğe giderken ya da bir gece kulübünde eğlenmek amacıyla çıkarken, nasıl kıyafet seçimleriniz farklı oluyorsa; yapacağınız makyaj da değişecektir.

Gece makyajı için öneriler

Yapacağınız her seçimde sadelikten çok uzaklaşmamaya çalışın. Sadelik her zaman abartı bir makyajdan daha çekici duracaktır. Makyajınıza biraz parlaklık katarak kendi tarzınızı da yansıtabilirsiniz. Parıltılı bir göz farı, şık bir gecede hoş bir enstantane olacaktır. Oje seçiminde ise daha mat ve ağır renkler tercih edin. Ojenizin tonundan birkaç ton açık ama daha parlak bir ruj ve parlatıcı ile de gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Gece makyajı için öneriler

Eğer gece içerisinde fotoğraf çekimi yapılacaksa; dudaklarınıza ve gözlerinize dikkat çekmenizde yarar var. Flaş, pembe tonları belirginleştireceği için özellikle sarı bazlı fondöten kullanmaya dikkat edin. Çekim öncesinde vaktiniz olursa, cildinizi pudra ile rötuşleyin. Parlak ciltler fotoğraf karesine yağlı olarak yansıyacaktır.

Gece makyajı için öneriler