GeriModa Trendleri Gece elbisesi için alışveriş rotası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gece elbisesi için alışveriş rotası

Gece elbisesi için alışveriş rotası

"Mezuniyet partileri ve düğün sezonun açıldığı ve her hafta sonu bir davetten diğerine koşuşturduğumuz Mayıs sonunda, İstanbul'da gece elbisesi alternatiflerini değerlendirmek için soluğu Nişantaşı ve Bağdat Caddesi'ndeki butiklerde aldık."

Yalın kesimlerden, bol parıltılı elbiseleri askılarında barındıran ve bütün tarzları temsil eden birbirinden farklı adresleri not aldık.

Nişantaşı
Dünyadaki en ünlü markalan barındıran Nişantaşı'nın caddelerinde ve arka sokaklarında keyifli bir maceraya daldık. Türk couture evlerini ve özel seçilmiş ithal ürünler satan mağazalarda parti hazırlıkları içinde bir elbiseden diğerini deneyenlerin hangilerini kabinlere götürdüklerini inceledik. Bu arada fark ettik ki, çoğu kız elbise seçimine annesiyle birlikte geliyor.

ÖZGÜR MASUR
Vücuda tamamen oturan siluetlerin üzerine eklenen fütürist petek detaylarla nefes kesen tasarımlara imza atan Özgür Masur; zarif, kendine güvenen ve her zaman farklı olmak isteyenleri temsil ediyor. Mono tondaki duvar ve yer döşemesinin önünde hayat bulan çarpıcı tasarımlar, bir sanat galerisinde sergilendiği hissi uyandırıyor. Özel asetat satenden tasarlanmış koleksiyonda; saks mavisi, uçuk pembe, kırmızı, gri ve siyah parçalar bulunuyor.

Adres: Ihlamur Yolu, No: 11/5 Can Apartmanı, Nişantaşı. Tel: 0212 233 0678
www.ozgurmasur.com
noadpopGAMZE SARAÇOĞLU
Çıkış koleksiyonundan parçaların yer alığı butiğinde bizimle sohbet eden Saraçoğlu, tasarımlarında kullandığı renklerin bir su damlasının hayat hikayesini temsil ettiğini dile getirdi. Narin dokunuşlarla, rüzgarda uçuşan parçalar tasarlayan Saraçoğlu, 70 parçadan oluşan koleksiyonunda drapaj, drape ve plise tekniklerine ağırlık vermiş.

Gözümüzü alamadığımız parçalar arasında, 12 metre saf ipek kullanılarak hazırlanmış, koyu mavi yerlere kadar uzanan elbise bulunuyor. Nil yeşili elbiseler gri tonda parçalarla kombinlenirken, koleksiyondan arzu edilen el işi ve sırf ipek parçalar yaklaşık üç gün sinde hazırlanıp teslim ediliyor.

Adres: Bostan Sokak No:2/2, Teşvikiye, Nişantaşı Tel: 0212 296 69 73
www.gamzesaracoglu.com
MODLINE VIP
Abiye parçalar için tercih edilen butik, oldukça geniş bir koleksiyona sahip. Bol işlemeli ve kabarık uzun etekli parçaların ağırlıklı olduğu askılarda, hayal edebileceğiniz her tonda ve işlemede elbiseye ulaşabilirsiniz. Masallardan ilham alınarak tasarlanan saten kurdeleli ve çiçek deseni işlemeli, organze ve tül detaylı elbiseler, romantik bahar akşamlarını bir şiire çevirebilecek kadar sihirli bir havaya sahip.

Adres: Topağacı, Ihlamur Yolu No: 6/A Nişantaşı Tel: 212 232 3739
BALIZZA
Gecenize ışıltı katmanın en hızlı yolu kesinlikle Baiizza'dan geçiyor. Akdeniz ülkelerinin çekici kadınları için tasarlanan elbiseler, hava karardığında bile hafif ılımlı bir rüzgar esintisi hissedilen tatil günlerine yolculuğa çıkartıyor. Yüksek voltajlı çekicilik için askıda keşfettiğimiz leopar desenli, dekoltesinde taş işlemeli uzun elbise, çok uzun mesafeden bile hemen fark edilmek isteyenler için. Adeta bir buz prensesini andıran ve göğsünde boncuk, payet ve taşlarla işlenmiş yılan deseni taşıyan beyaz, uzun ipek elbise ise adeta bir tanrıça için tasarlanmış edası taşıyor.

Adres: Abdi İpekçi Caddesi, No: 36 D: 2-3, Nişantaşı


Bağdat caddesi
Anadolu Yakası'nın alışveriş, yemek ve eğlence sıralamasında ipi başarıyla göğüsleyen Bağdat Caddesi, bizim de elbise rotamızın diğer bir önemli adresi. Alternatiflerin sayfalara sığmadığı, bizim de gezmeye doyamadığımız caddeden farklı ihtiyaçları temsil edebilecek tasarımlan inceledik. İste gözümüze takılanlar...

SEVGİ YILDIRIM
Rengarenk elbiseler arasında kendinizi adeta bir şeker dükkanında hissedeceğiniz Sevgi Yıldırım'ın moda evi, ince işlemeli ipek ve şifon elbiseler ve bol taşlı göz alıcı modellerle geniş bir zevk yelpazesine hitap ediyor.

İki renk ipekten hazırlanmış, eteklerinde toplama detaylı yavruağzı elbise etrafa neşeli bir enerji yayarken, diğer taraftan uçuk gri renkteki şifon satenden oluşan ve eteklerinde su drapesi, üst bedeninde ise ince taş işlemeli elbiseyi uzun süre inceledik.

Romantik uzun elbiselerin yanında, keskin hatlı dar modellerin de bulunduğu askılarda, her etkinliğe uygun bir kostüm bulmak mümkün. Tek sorun, bu kadar elbise arasından bir tanesine karar vermek!

Adres: Bağdat Caddesi, No: 401/1, Cemile Apartmanı Kat: 1 D:6 Suadiye Tel: 0216 411 0010
www.sevgiyildirim.com

noadpopJ.A.C.K.E.T.S
Kuğu gölü balesinden bir kareyi anımsatan şifon ve tül karışımı tuvaletlerle, modem kesimli elbiselerin harmanlandığı J.a.c.k.e.t.s'ta hayal ettiğiniz elbiseyi bulmak çok kolay. Yerli ve ithal parçaların bulunduğu ve geniş fiyat aralığındaki tasarımlara yer veren J.a.c.k.e.t.s. samimi bir ortamda, hızlı bir şekilde değişen ürün portföyüyle, sürekli yeni modellere yer vermekte. İçeri girdiğimiz anda, satenli taftadan yapılmış balon etekli, fuşya kısa elbise dikkatimizi çekerken, giyildiğinde yakasındaki nakışlı taşlan sanki bedenimizin bir parçasıymış gibi gösteren, gece mavisi elbiseyi de denenecekler listemize aldık. Düğün ve mezuniyet elbiselerinin hangi etkinlik için kullanıldığının listesi tutan J.a.c.k.e.t.s, böylece müşterilerin aynı elbise ile pişti olmasını engelleniyor. Farklı bir rengi olsa bile aynı elbiseden, aynı kutlamaya kesinlikle satılmıyor.

Adres: Kazım Özalp Sokak, No: 38/3 Cumhuriyet Apartmanı, Şaşkınbakkal
Tel: 0216 360 7179

HÜSNİYE MODA EVİ
Köklü bir geçmişe sahip, usta terzilik anlayışını temsil eden Hüsniye Moda Evi dikiş kalitesiyle göz dolduruyor. Yaklaşık 46 yıllık bir geçmişe sahip olan butik, aile içinde anneden kıza geçen sağlam bir geleneği temsil ediyor. Gelinliklerin de bulunduğu Hüsniye Moda'da, tümüyle bir kırmızı halı tuvaleti özelliklerini taşıyan pudra rengi, üst bedeninde ve askısında taş detaylı saten elbiseden, uzun süre gözlerimizi alamadık.

Elbiseleri tamamlayan saç aksesuarları ve broşların da bulunduğu koleksiyonda, klasik kesimler hayat bulurken çiçek motifli detaylar, fırfırlı etek uçları ve bol işlemeli abiye parçalar ağır basıyor.

Adres: Bağdat Caddesi, Turgay Apartmanı, No: 348 Kat: 1 D: 9 Caddebostan, Tel: 0216 478 2485
www.husniyemoda.com.tr

HÜLYA EROĞLU
Uçuşan fırfırlar ve canlı renklerin hakim olduğu Hülya Eroğlu Haute Couture, genç bir tasarımcının elinden çıkan ve dişilikle zarafeti dengelerken, farklı modelleri de bünyesinde başarıyla toplayan heyecan dolu bir adres. Değişik temaları işlerken, geniş bir kitleye de hitap eden Eroğlu'nun tek kollu gri saten elbisesi ve bol fırfırlı, yerlere kadar uzanan, straplez, yavruağzı şifon elbisesini çok sevdik. Ayrıca, yaz aylarının habercisi olan, boyundan askılı pembe elbisenin, moda evinin sarı duvarlarının önünde bize verdiği enerjiyi sizinle paylaşmadan da geçmek istemedik.

Adres: Bağdat Caddesi No: 346, Yaprak Apartmanı No: 2/5 Erenköy
Tel: 0216 411 4203
www.husniyemoda.com.tr

LAMEDORE
Yeni açmış bir çiçek bahçesinin renkli kapılarını aralayan Lamedore, farklı markaları bünyesinde barındıran ve çoğunlukla uzun elbiselerin olduğu romantik tasarımlar sunuyor.

Profesyonel terziler, milimetrik ayarlarla kıyafetlerin vücuda oturmasını sağlarken, alternatifleri açısından 36'dan 50 bedene kadar uzanan ölçülerdeki abiye koleksiyonca yüzlerce model bulunuyor. Bize pembe bir rüyayı anımsatan ipek taftadan tasarlanmış, bedeni ise tamamen drape olan kabarık etekli elbise ve yıldızlarının ışıltılı cazibesini andıran derin göğüs ve sırt dekolteli saf elbise, herhangi bir kutlamada bakışları sürekli üzerinizde taşıyacak tüm özellikleri temsil ediyor.

Adres: Bağdat Caddesi, No: 346/2 Erenköy Tel: 0216 478 5588 www.lamedore.com.tr


Elele