GeriAşk Fiziksel Çekim mi Aşk mı?(Test)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fiziksel Çekim mi Aşk mı?(Test)

Fiziksel Çekim mi Aşk mı?(Test)

"Testimizi çözüp aşkta ne denli güçlü olduğunuzu keşfedin. Eğer seviyeniz yeterli değilse söz konusu gücü nasıl artırabileceğinizin anahtarı da yine testimizin sonunda..."

Sizin için hazırladığımız testi uygulayarak aşkta ne denli güçlü olduğunuzu keşfedin!

1) Sevgilinizle en çok hangi eğilimdesiniz?

a. Hiç kavga etmem çünkü hiçbir zaman yaşadığım anı mahvetmek istemem.

b. Küçük rahatsız edici hareketler yaptığında... Mesela sifonu çekmemesi ya da eve geç gelmesi gibi.

c. Survivor Yarışması'nı kim kazanacak gibi önemsiz konularda...

d. Çevre sorunları ve politika hakkında... Bu tarz konularda tartışıp fikir alışverişinde bulunmaktan çok zevk alıyorum.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

2) Birlikte yemeğe çıktığınızda ikinizden başka kimin hakkında konuşuyorsunuz?

a. Ailem ya da kız arkadaşlarım hakkında... Sevgilimi onların komik hikâyeleriyle güldürürüm.

b. Eski sevgililerimiz hakkında. Böylece ona gerçekte nasıl bir âşık olduğumu gösterme fırsatına sahip oluyorum.

c. İşimi çok sevdiğim ve ofisteki arkadaşlarımla iyi anlaştığım için genellikle onlar hakkında konuşuruz.

d. Değişir... Herkes olabilir! Sokakta gördüğüm biri, patronum, arkadaşımın sevgilisi gibi...

3) Ona çok özel bir hediye alacaksınız ve fiyatı sizin için kesinlikle bir sorun değil. Ne almayı tercih ederseniz?

a. Hediye seçme konusunda çok başarısızım, bu yüzden bizzat kendisine danışmayı tercih ederim.

b. Çok iyi bir zevkim olduğunu düşünüyorum, bu yüzden ona tasarım bir atkı ya da kravat alırım.

c. Risksiz bir hediye alırım. Hediye çeki vermek de çok cazip... Böylelikle istediğini satın alabilir.

d. Onun ne istediğini çok iyi biliyorum hatta bunun için uzun zamandır hazırlık yapıyorum.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

4) Eski sevgililerinizle görüşüyor musunuz?

a. İçlerinden bazılarına sosyal hayatım dâhilinde sürekli rastladığım için görüşmeye de devam ediyorum.

b. Facebook'ta ara sıra mesajlaşmak dışında çoğuyla bağım koptu.

c. Bir tanesi dışında hiçbiriyle görüşmüyorum.

d. Onlarla nadiren haberleşirim.

5) Kıyafetinizi çok beğendiğini söylüyor. Ona nasıl bir cevap verirsiniz?

a. Komplimanlardan utandığım için aslında eski bir elbise olduğunu ve indirimden aldığımı söylerim.

b. Çok severek giydiğimi söylerim.

c. Teşekkür eder ve sonra da kalçalarımı büyük gösterip göstermediğini sorarım.

d. Neyin peşinde olduğunu sorar ve dürüst olmasını isterim.

6) Size yatakta nasıl olduğunu soruyor, onunla çok iyi anlaşsanız da seks açısından sizi asla tatmin edemiyor. Bu durumda nasıl bir cevap verirsiniz?

a. Dürüst olurum! Sonuçta bana soruyorsa, tam olarak ne düşündüğümü de bilmek istiyor demektir.

b. Kaçamak bir cevap veririm ve hemen konuyu değiştiririm. Onu üzmek istemem.

c. Ona duymak istediklerini söylemeyi tercih ederim. Hatta pohpohlayarak mutlu olmasını bile sağlarım.

d. Stratejik olmak gerektiğini düşünüyorum. Hangi hareketlerinden hoşlandığımı belirtir ve yapmasını istediğim başka yeni hareketler önererek işi eğlenceye dönüştürürüm.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

7) Yemeğe çıktınız fakat morali bir hayli bozuk gibi duruyor. Bu durumda ne yaparsınız?

a. Geçenlerde stres kontrolü hakkında bir kitap okumuştum, eve gider gitmez kitabı ona veririm,

b. Neye sinirli olduğunu bilsem de, onun bana açılmasını beklerim ya da sormak için doğru zamanı kollamaya çalışırım.

c. Benimle konuşmasını ve rahatlamasını rica ederim.

d. Yemekten sonra eve dönmektense, onunla biraz daha zaman geçirerek eğlenmesini ve açılmasını sağlarım.

8) İkinci görüşmenizin sonunda bir erkeğin hakkınızda neleri keşfetmesini istersiniz?

a. Çocukken sahip olduğum oyuncak ayının adı.

b. Eski sevgililerimi...

c. En sevdiğim seks pozisyonunu...

d. En yakın arkadaşlarımın kimler olduğunu...

DEĞERLENDİRME

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

0 - 12 puan arası:

SİZ POPÜLER BİR OYUNCUSUNUZ!

Hayat dolu, eğlenmeyi seven, sosyal ve kendine güveni olan birisiniz. Bu tarz kişilerin kendilerini seven kişilerle ilişki kurması daha kolaydır. Ancak aşk uyumlu olmak demek; dinlemeyi bilmek, soru sormak ve anlamaya çalışmak da demektir. Sevgiliniz sizin hakkında ne kadar bilgi sahibiyse, siz de hakkında en az onun kadar bilgi sahibi olmak için çabalamaksınız. İletişim tek yönlü olamaz.

Flört ediyorsanız...

Daha esnek olmayı deneyin. Unutmayın; kimse hayatınıza girip de sonsuza dek yerleşmeye meraklı değil. Onunla ortak bir gelecek kurmak istiyorsanız, uzlaşmacı olmalısınız. Ben sözcüğünden vazgeçmeli, biz demeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca daha az kendinizden bahsetmeli ve ona da sizden uzaklaşmaması için soru sormalısınız.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

Yeni bir ilişkiye başladıysanız...

Empati kurma özelliğinizi geliştirmeyi deneyin. Onun ne düşündüğünü ya da hissettiğini anlamak için çaba gösterin. Eğer bunu başaramıyorsanız, kendisine sorun. Sevdiğiniz insana daha fazla konsantre olun. O anlatırken dikkatli dinlemeyi ihmal etmeyin. Bunu da göz temasında bulunarak ya da başınızla onaylayarak yapmaya çabalayın. Yorum yapacaksınız, mutlaka doğru kelimeleri seçmeye özen gösterin.

Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...

Aşkınızı ayakta tutmak için küçük sürprizler yapabilirsiniz. Ona en son ne zaman iş saatinde aşkınızı anlatan bir e-mail attınız ya da bizzat arayarak baştan çıkardınız? Bu tarz sürprizler her zaman heyecan katsayısını artırır. Onu daha iyi tanımaya çalışın. Çünkü hiç kimse aynı kalmaz, zamanla değişir ve gelişir. Onunla birlikte olmanıza rağmen değişimlerini fark edemeyebilirsiniz. Bu nedenle birbirinizin tercihlerini ve seçimlerini önemseyin.

13 – 27 puan arası:

MESAFELİ BİR SEVGİLİSİNİZ!

Dışa dönük biri gibi gözükseniz de, duygularınız söz konusu olduğu zaman kapalı bir kutusunuz. Bu da sizin aşka uyumlu olmanızı engelliyor. Duygularını belli etmeyen kişilerle ilişki ak zordur. Daha önce çok canınız yandığı için kendinizi bu denli korusanız da, risksiz bir aşkın söz konusu dahi olmayacağını anımsayın. Tekrar üzülmeniz gerekse de...

Flört ediyorsanız...

Geleceği düşünün! Neler planlıyorsunuz? Kendinizi ileride nerede ve kimin ile görüyorsunuz? Eğer bu soruların cevapları sonsuza dek birlikte olacağınız bir sevgiliyi kapsıyorsa; bu konuda hemen çalışmalara başlayın. Çünkü mesafeli lar genellikle yanlış kişilerle ilişki kurarlar, nedeni de gerçekte aşktan korkmalarıdır. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, çevrenizdeki bekâr erkeklere bir göz atın. Mutlaka sizin için daha uygun bir aday vardır.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

Yeni bir ilişkiye başladıysanız...

Kesin kararı vermeden önce, eski ilişkilerinizi gözden geçirin. Çoğunda yersiz korkularınız bittiği an tutku ve içtenlik mi başlıyor? Eğer bu sorunun cevabı 'evet' ise kırılmaktan korkmak değil de, ilişkinizdeki saygısızlıkları en aza indirgemeye çalışarak ilerleyin. Ancak sizin onu sevmeniz, onun da sizi aynı şekilde seveceği garantisini vermiyor. Bu nedenle aşkın biraz da şans faktörü içerdiğini kabul edin. Vücut dili onu çözümlemeniz için size gereken ipuçlarını zaten verecektir.

Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...

Duygularınız söz konusu olduğunda gayet açık ve dürüst olmalısınız. Eğer onları dile getirmekte zorluk çekiyorsanız, yazmayı deneyin, ardından da okuması için ona izin verin. İnsan kimi zaman kendini yeterince iyi ifade edemez. Bu durumda; ona yazmayı eğlenceli bir girişime dönüştürebilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin size olan sevgisine güvenerek asla kendinizi bırakmayın. O zaman korktuğunuz başınıza gelebilir ve aşkta hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. 'Seni seviyorum' dediğinizde karşılık beklemeden dile getirmeye de cesaretiniz olmalı.28 - 45 puan arası:

TOLERANSLI BİR ÂŞIKSINIZ!

Seviyor ve seviliyorsunuz... Kendinize olan güveniniz ise olması gerektiği kadar; ne az ne de fazla. Birlikte olduğunuz birisi sizin yanınızda kendini rahatlıkla ön plana çıkarabiliyor, hatta sizinle başkaları ile olduğundan daha fazla rahat ediyor. Bunu kendinizi vazgeçilmez kılmak adına da yapmıyorsunuz, toleranslı olmak sizin doğal davranış şekliniz. Bu nedenle ilişki kurmakta hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Ancak bu rahatlık diğer bazı gereklilikleri göz ardı etmenize de neden olabilir.

Flört ediyorsanız...

Genellikle sevilen birisiniz, bu nedenle genellikle düzenli ilişkiler yaşıyorsunuz. Ayrıca çok da popülersiniz fakat bazen ilişkilerde standartlarınızı düşürüyorsunuz. Size uygun olmayan kişilerle birlikte olmak da buna dâhil! Kimi zaman içinizdeki kurtarıcı ortaya çıkıyor ve karşınızdakinin eksikliklerini bizzat kamufle etmeye çalışıyorsunuz. Oysa bu durum uzun vadede size mutluluk getirmez. Neden kendiniz kadar popüler ve rahat erkeklere yönelmiyorsunuz? Acıma ve merhamet hissi iki güçlü erdem. Ancak aşk adına sürekliliği sağlamaları kesildikle mümkün değil! Ciddi bir ilişkiye adım atmadan önce karşınızdakini mutlaka iyi tanımaya çalışın.

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

Yeni bir ilişkiye başladıysanız...

Erkeklerin size neden bu kadar rahatlıkla güvendiğini ve bağlandığını objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışın. Ayrıca şunu da asla unutmayın; insanın neden sevildiğini bilmesi neden sevilmediğini bilmesinden daha zordur. İnsanın sevilme nedenlerini bilmesi daha güçlü ve mutlu olması için iyi bir fırsattır. Bunun yanı sıra anlaşmazlıklarınızı ilişkinizin sonu olarak da görmeyin. Biliyorsunuz; çoğu zaman zıt kutuplar birbirini çeker.

Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...

Her ne kadar aşka uyumlu olsanız da, bunu diğer bütün özellikleriniz gibi ilişkiniz süresince geliştirmeli ve azalmasına izin vermemelisiniz. Bazı kişiler ilişkilerinde belli bir müddet geçtikten sonra; "Nasıl olsa beni tanıyor' düşüncesine kapılıp gayet sevimsizleşebiliyorlar. Ortak zevklerinizi ve sizi neden sevdiğini asla göz ardı etmeyin.

46 - 64 PUAN ARASI:

AŞIRI FEDAKÂRSINIZ!

İyi kalpliliğiniz dillere destan! Yardımsever, sevdiklerine değer veren, iyi bir dinleyici ve ilişkiyi iyi tutmak için her türlü fedakârlığı yapan... Oysa ne yazık ki bu kadar özverili olmak sizi her zaman kazanan taraf kılmıyor. Zira bazı erkekler bunu artı bir değer olarak görmek yerine hor kullanabiliyor. Bu nedenle egolarım tatmin ederken; kendinizinkini de unutmamalısınız.

Flört ediyorsanız...

Sizden bir nebze de olsa çekinmeli ve isteklerinizi dikkate almalı. Sırf kırılmasın ve sizden uzaklaşmasın diye tutkularınızı ya da arzu ettiklerinizi bastırmamak ya da kendinize s aklamam alısınız. Size fikrinizi sorduğunda; 'Benim için fark etmez' demek yerine o anda gerçekten ne istediğinizi her zamanki içtenliğiniz ile dile getirebilmelisiniz. Ayrıca kötü niyetli erkeklerden uzak durun!

Fiziksel Çekim mi Aşk mı(Test)

Yeni bir ilişkiye başladıysanız...

Bazen sevilmek için o kadar çok çaba sarf ediyorsunuz ki, bu durum 'yapışkan' biri olarak anılmanıza dahi neden olabiliyor. Hâlbuki gerçekler o kadar farklı ki! Bunun yanı sıra iyi kalpliliğiniz karşısında birlikte olduğunuz kişi sizi kırmaktan çekinerek doğal davranamayabilir. Bu nedenle herkese gerektiği gibi davranmaya çalışın. Kimi zaman hatalarını da dile getirin. Dinleyici olmaktansa, oyunun bir parçası olmaya çalışın.

Uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız...

Sevgilinizin sizi kullandığını hissettiğiniz an agresif davranışlarda bulunmayın. Sonuçta bu sona varmanıza neden olan biraz da sizsiniz. Bunun yerine problemlerle savaşmayı denemelisiniz. Ancak savaşırken de kendinize ne denli güvendiğinizi de net bir şekilde ortaya koyun. Karşınızdakinin egosunu size sorun yaşatarak tatmin etmesine izin vermeyin. Aynı sorunu yaşayabilirsiniz!