GeriKişisel Bakım Fark edilmek için neştere gerek yok!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fark edilmek için neştere gerek yok!

Fark edilmek için neştere gerek yok!

"Fark edilmek çok önemli hale geldi. Bunun için güzelleşme teknikleri devreye giriyor. Artık bu teknikler öyle gelişti ki, "en güzel" olmak ve onlarca insan arasında "fark edilmek" için hiç bir engel kalmadı."

Mezoterapi ve karboksiterapi hem zayıflamanın hem gençliğin hem de fark edilen olmanın önemli yolları. Karboksiterapi, inatla erimeyen yağlarla baş etmek için kullanılıyor. "Bölgesel kilolar" sorununu çözüyor. Kalça ve basenlerde biriken yağlardan çok şikayetçi olan Türk kadını mezoterapi ile ince ve formda bir bedene kısa sürede kavuşuyor. Natura lazer'de bu sezon yüzde 25 indirim uygulanıyor. Sadece e-kolay kullanıcıları için geçerli olan bu paket içinde akupunktur tedavisi de var.

Bu yöntem kilo, selüloit ve cilt bozulması gibi pek çok sorunda etkili.. Kalça ve basende tercih edilmesinin nedeni ise kadın bedeninde özellikle orta bölgede biriken "inatçı" yağlara savaş açmak isleyenler için ideal. Yağ hücreleri en çok bu (Karın, basen, kalça) bölgelerde yer ediniyor. Katı diyetlerle bile onları eritemeyen kadınlar için ideal bir çözüm.

Depo edilen yağlar eriyor

Çoğu zaman diyetle yağlar yok olmadığı için mezoterapi'ye başvuruluyor. Mezoterapi uygulaması, yağ hücrelerini harekete geçiriyor ve bedenin o bölgesinde depo edilen yağlar azalıyor. Yani yaklaşık 10 seans sonra vücutta bir estetik harikası meydana geliyor.. Nasıl incelttiğine gelince, doktor gözetiminde yağlı bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak işlem uygulanıyor. Bu şekilde o bölgedeki kan hareketliliği ve lenfatik dolaşım sağlanıyor. Bir süre sonra sertleşmiş bağ dokusu düzeliyor. Bu şekilde derininin görünümü değişiyor," 1 aylık sürede 1 ya da 2 beden incelmeyi sağlayan bu yöntem "cilt gençleştirilmesi" gibi işlemler için de yapılıyor. Ancak, diyabet ve hemofili hastaları mezoterapiye uygun değil.

Kadınlarda yağ hücreleri vücudun alt bölgelerinde birikmeye eğilimli. Bu bölgesel yağ fazlıklarını besinleri kontrol ederek yok etmek çok zor. Mezoterapi ile yağ hücreleri harekete geçirilerek depo yağların azalması sağlanıyor. Böylece kollar, karın, basen, bacaklar ve kalça gibi bölgelerde kilo vermekle baş edilmeyen bölgesel yağlanmalar gideriliyor.

Karboksiterapi ile dokular sarkmıyor

Natura Lazer'in (www.naturalazer.com) zayıflatma uygulamaları arasında karboksiterapi de var. Bölgesel yağ fazlalıkları, doku sarkmaları ve çatlak tedavilerinde ise yararlanılan teknik bir yöntem karboksiterapi. Bir çok soruna çare oluyor. Hamilelik sırasında ve ani kilo alımından sonra oluşan çatlak tedavilerinde, göğüs dikleştirmede, yara, yanık ve ameliyat izleri, yara izi tedavilerinde kullanılıyor. Selülitte de karboksi terapi etkili. Bu sistemde yağlı dokular üzerine karbondioksit gazı verilerek uygulama gerçekleştirliyor. Yapılan vücut analizinden sonra yağ birikmesinin görüldüğü bölgelerde cilt altına karbondioksit gazı verilerek uygulanıyor.
Karboksi Terapi'nin herhangi bir toksik etkisi olmadığı için güvenle kullanılıyor.

Kurumun sahibi ve müdürü Dr. Beyhan Arıkan bu konuda şunları söylüyor: "Estetikte çareler tükenmez. Farkedilmek için mutlaka neşter altına yatmak gerekmiyor." Bir çok kadın sorunu "kökten" çözümlemek ve ince bir bedene kavuşma isteği ile bu tür farklı tekniklere başvuruyor. Mezoterapi ve karboksiterapi zayıflamada farklı yöntemler olarak kadınların gözdesi. Estetik için, bıçak altına yatmak istemeyen kadınların da tercih ettiği bir yöntem. Bir anlamda 'neştersiz güzellik' sağlıyor! 16–75 yaş arası herkese uygulanabiliyor. En çok "bölgesel yağlanma" probleminin çözümü için kullanılıyor."

Mucize iğneler
Bölgesel olarak incelmeyi hedefleyenlere ayrıca akupunktur tedavisi de uygulanıyor. Vücudun belli noktalarına uygulanan akupunktur iğneleri sayesinde aşırı yeme isteği törpüleniyor.

İletişim
0216 385 36 82
beyhan.arikan@mynet.com

Bağdat Cad. Soylu Apt. No: 161 K:2 D:4
Selamiçeşme / Kadıköy